| RAY a întrebat:

Pentru crestini,te-ai interesat vreodata de teoria big bang, evolutiei sau ignori absolut totul si doar ce scrie in biblie conteaza?

34 răspunsuri:
| Kandia15 a răspuns (pentru RAY):

Nu e raspuns pentru ca nu am raspuns asa cum ai vrut tu happy
Dumnezeu e vesnic, El nu a aparut. El e din vesnicii.

| RAY explică (pentru Kandia15):

Zana maseluta a existat dintodeauna si tu nu crezi pentru ca nu isi convine raspunsul meu, nu e vorba daca imi convine sau nu, e vorba ca nu rezolva nimic, e ca si cum ai merge intr o pestera si vezi ceva pictat si te intreaba cineva oare cine a pictat o? tu spui alba ca zapada, dar apare intrebarea alba ca zapada cum a aparut ea? inca ceva de ce doar dumnezeu a existat dintodeauna?

| Kandia15 a răspuns (pentru RAY):

Stii? Noi avem mintea limitata. Nu putem intelege (cel putin in aceasta viata) totul despre Dumnezeu.
Si pana la urma, ce Dumnezeu e acela pe care Il poti explica? Daca poti sa explici totul despre Dumnezeu atunci nu mai e Dumnezeu, e dumnezeul propriei tale imaginatii.

| RAY explică (pentru Kandia15):

Stiu argumentul asta,sunt ateu de mic, am ascultat tot felul de scuze copilaresti, stii suntem limitati sa o percem sa o simtim pe zana maseluta, in fapt stomatologul lucreaza prin ea, daca crezi in ea scapi de durere