| Kramerwalt a întrebat:

Pentru toti cei care at-i fost la slujba de Inviere de aseara(si pentru cei credinciosi dar care din diferite motive nu at-i putut ajunge)Hristos a Inviat! Lumina lui sfanta sa va calauzeasca calea si sufletul sa va fie plin de bucuria Invierii! Dar vreau sa va intreb pentru voi care a fost cel mai emotionant moment din slujba? Ce a-ti simtit cu adevarat in aceasta noapte?

32 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Am simtit ca cineva nu stie sa scrie corect "ati". thinking

Răspuns utilizator avertizat
| n0matterman a răspuns:

Hai ca esti amuzant.Chiar hazliu!

| ateuNEGATIV a răspuns:

Nu am fost nu am de ce sa ma duc

| Kramerwalt explică (pentru ateuNEGATIV):

Atunci de ce ai mai raspuns la intrebare, a fost pentru credinciosi!

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Kramerwalt):

Isus a vindecat doar iudei? tu macar sti ce insemna crestinismul?

| Kramerwalt explică (pentru ateuNEGATIV):

Tu parca erai ateu ma?

| Kramerwalt explică (pentru ateuNEGATIV):

Ce te intereseaza pe tine asa de mult ce a facut Isus? Sau cumva tu crezi in el dar aici vrei sa te dai mare!

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Kramerwalt):

Tu te dai crestin si spui ca un ateu nu se poate exprima, nu ai auzit de sasi iubesti aproapele

| Kramerwalt explică (pentru ateuNEGATIV):

O, acum te ia crestinismul a? Vezi ca tot crezi! Si da am auzit ca trebuie sa-ti iubesti aproapele, dar tu nu esti aproapele meu tu esti apropiat de satan nu de Dumnezeu, eu doar te pot ajuta sa te apropii si tu de El si dupa aia vorbim!

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Kramerwalt):

Nu ma tu nu ai inteles nimic eu m-am referit ca faci discriminare, nu, nu cred in dumnezeu, jeus, faza cu satana inseamna ca 5 miliarde de pers sunt satanisti dupa tine?

| Kramerwalt explică (pentru ateuNEGATIV):

Nu sunt stanisti, sunt doar la mana diavolului! Va manipuleaza si nu vreti sa intelegeti si sa veniti pe calea cea dreapta! Si eu nu fac discriminare voriam doar sa aud parerea credinciosilor despre slujba din noaptea asta!

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Kramerwalt):

Deci 5 mld de pers sunt sataniste? apropo si catolici sunt?

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Kramerwalt):

Ce diavol ma nu se pomeneste cuv asta in biblie tu macar ai citit biblia?

| Kramerwalt explică (pentru ateuNEGATIV):

Si cum se numeste ma? Satan, necurat tot aia e! Idea e ca va are la mana! Sunt multi care nu cred dar macar isi vad de vietile lor, nu se baga sa le strice credinta la altii dar sunt si uni pe care satana ii pune sa le strice si credinta celorlalti! si am 13 ani(ma rog fac 14)am inceput de 2 saptamani sa citesc Biblia!

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Kramerwalt):

Si ce ai inteles in ea? de cate ori se pomeneste de satana in ea? in vechiul testament nici nu se pomeneste in noul testament o data atunci cu ispita

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Kramerwalt):

Luca 12:49
Eu am venit să arunc un foc pe pământ. Şi ce vreau decât să fie aprins chiar acum!

si iata intarita aceasta idee:

"Matei 10:34, Sa nu va-nchipuiti ca am venit sa aduc pacea pe pamant: Am venit nu ca sa aduc pacea, ci sabia"!

| Kramerwalt explică (pentru ateuNEGATIV):

Tu nu intelegi pildele pe care le da Isus, daca le-ai intelege ai vedea de cate ori i-l pomeneste pe satana!

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Kramerwalt):

Dumnezeu a omorat 42 de copii pentru ca au jignit un chelios:
2Imparati 2:23-24~
23De acolo s-a suit la Betel. Si pe cînd mergea pe drum, niste baietasi au iesit din cetate, si si-au batut joc de el. Ei îi ziceau:,, Suie-te, plesuvule! Suie-te, plesuvule!``
24El s-a întors sa -i priveasca, si i -a blestemat în Numele Domnului. Atunci au iesit doi ursi din padure, si au sfîsiat patruzeci si doi din acesti copii.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Kramerwalt):

Da-mi o pilda de a lui unde pomeneste el de satana vezi ca minti de paste

| Kramerwalt explică (pentru ateuNEGATIV):

Zimi ce este iadul! Si cine este conducatorul lui?

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Kramerwalt):

18 Cel viu. Am fost mort, si iata ca sînt viu în vecii vecilor! Eu tin cheile mortii si ale iadului!

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Kramerwalt):

"Luca 14:26: Daca vreun om vine la mine si nu uraste pe tatal lui, pe mama lui, pe sotia lui si pe ai sai copii, si pe fratii lui, si pe surorile lui, da, si propria lui viata, nu-mi poate fi ucenic."!

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Kramerwalt):

Cuv diavol nu apare in biblia, sarpele acela nu-i satana e doar un sarpe pe care la blestemat in vechiul testament satana il ajuta pe dumnezeu de multe ori Luca 12:49
Eu am venit să arunc un foc pe pământ. Şi ce vreau decât să fie aprins chiar acum!

si iata intarita aceasta idee:

"Matei 10:34, Sa nu va-nchipuiti ca am venit sa aduc pacea pe pamant: Am venit nu ca sa aduc pacea, ci sabia"!

| Kramerwalt explică (pentru ateuNEGATIV):

Tu nu intelegi ce vrea sa zica cu adevarat, ma rog e Pastele nu vreau sa ne certam fiecare are propria lui privinta asupra vietii!

| Kramerwalt explică (pentru ateuNEGATIV):

Te las in continuare in necredinta ta iar eu raman cu credinta mea! Nu te oblig sa fii cea ce nu vrei!

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Kramerwalt):

Tu nu intelegi ca nu exista nici macar in biblia acest personaj si e doar o ispita un adevsar dupa cum recunoaste isus

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Kramerwalt):

Mai târziu citim în Geneza că Dumnezeu "a văzut că răutatea omului era mare pe pământ şi că toată imaginaţia gândurilor din inima lui era în fiecare zi numai răutate" (Geneza 6:5). Răul vine, după câte se vede, din om. Acest lucru este confirmat în Ieremia 7:24: "Dar ei n-au ascultat şi nu şi-au plecat urechea, ci au urmat sfaturile şi încăpăţânarea inimii lor rele, au dat înapoi şi n-au mers înainte". Acest pasaj, care ţine de la 21 la 28, îl învinovăţeşte pentru rău numai pe om, nu pe Diavol.