| DanionM a întrebat:

Plecând de la premisa că,,o fiinţă responsabilă nu este niciodată absolut liberă", ce este oare mai de preţ, demnitatea asumării de responsabilităţi, sau,,, libertatea" abrogării conştiinţei?

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dani_Doroga_1984):

Da,dar e foarte importanta si responsabilitatea.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dani_Doroga_1984):

Inteleg. Dar de ce LSD? O alta forma de ati altera constiinta e meditatia transcedentala care are cam acel efect ca un drog. Si nu e daunatorlaughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dani_Doroga_1984):

La compiuter te referi?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dani_Doroga_1984):

Care anume?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dani_Doroga_1984):

Eh nu-ti fa grij eu nu vreau asa ceva, singurul lucru care ma face fericit e informatia si stiintalaughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dani_Doroga_1984):

Eh iti zic nu cred ca in viata mea o sa consum ceva daunator, sau ceva ce va provoca dependenta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dani_Doroga_1984):

Ok. Deci la ce anume te referi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dani_Doroga_1984):

Nu prea multe. Are o conotatie esoterica. Eh nu am studiat intens aceasta glanda, dar stiu ca e o legatura intre ea si al 3 lea ochii.
http://www.descopera.ro/stiinta/10518911-secretele-celui-de-al-treilea-ochi
Daca e sa pui ca la cap nu stii ce sa iei din ceva concret si efect iluzoriu. Adica cu atatea religii, etc.