| Savantul999 a întrebat:

Pot ATEII sa condamne un violator sau un criminal? Pe baza a ce, daca nu exista DUMNEZEU?
Raspundeti si nu va mai ascundeti!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Savantul999 explică (pentru KronstadtRevival):

Legile ale nu au nicio valoare! Criminalii pot avea si ei legile lor laice care le permit sa omoare! Cine decide care lege laica e corecta si pe ce baza?

Cine iti da tie autoritate sa impui o lege? Nu exista fundament. Fara Dumnezeu binele si raul nu exista. O societate care permite violul in legile ei laice nu e mai rea decat o societate care nu permite violul in legile ei laice. Nu poti sa arati ca o lege e corecta sau gresita.

Daca exista Dumnezeu atunci el e reperul si fundamentul absolut!

| Savantul999 explică:

Lipsa de argumente e frustranta. Stiu. Praf!

| Darius50boss a răspuns:

In Isus Hristos este tot numai că oamenii merg înspre rău

| RAY a răspuns:

In biblie scrie că dacă violezi o Virginia trebuie sa dai banii la părinți ei apoi sa se mărite cu tine

| RAY a răspuns (pentru Savantul999):

Uita-te mă la românia vs Suedia

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Savantul999):

Esti prajit rau, omule.