| OctavianDanielMaria a întrebat:

Pot sa imi dau parintii in judecata pentru ca m-au nascut si automat am devenit pacatos?

24 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Decât să /mi bat capul cu natura umană păcătoasă mai bine mă bucur că Mântuitorul Hristos a murit pentru păcatele mele, mi/am dăruti viața Lui și mă bucur că m/a scăpat de ele. că mă iubește și vrea să fiu cu EL pentru toată eternitatea. Viața în comunicare și ascultare de El e mult mai bună.

Răspuns utilizator avertizat
| Holiday a răspuns (pentru ania):

"Decât să /mi bat capul cu natura umană păcătoasă mai bine mă bucur că Mântuitorul Hristos a murit..."

Nice!

| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dar acum s-a arătat o neprihănire(statutul de a fi fără păcat) a lui Dumnezeu făra Lege și anume neprihănirea lui Dumnezeu prin credința in Hristos Iisus pentru toti cei care cred.pe El Dumnezeu l-a predestnat să fie, prin credința în sangele Lui o jertfă de ispășire ..pentru ca in vremea de acum să -și arate dreptateaLui în așa fel încăt să fie neprhănit de fapt să considere neprihanit pe cel ce crede in isus

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu am păcatele iertate și oricine crede în Mantuitorul Hristos le poate avea. Cred că cea mai tristă risipă din univers e faptul ca Hristos a murit pentru toate pacatele tuturor oamenilor si unîi nu vor sa acceseze darul Lui.
Fiindca atat de mult a iubit Dumnezeu lumea că a dat pe singurul Lui Fiu ca ORICINE crede in El să nu piară ci să aibă viața veșnică-Ioan 3-16

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

După cum merg lucrurile în jurul nostru mi se pare foarte posibil ca revenirea lui Hristos să aibă loc încă în timpul vieții noastre și atunci mă va primi în prezența Lui fără să mai mor( Căci Însuși Domnul, cu un strigăt, cu glasul unui arhanghel și cu trâmbița lui Dumnezeu se va coborî din cer și întâi vor învia cei morți în Hristos. apoi noi, cei vii, care vom fi rămas. vom fi răpiți toți împreună cu ei, ca să întâmpinăm pe Domnul în văzduh și astfel vom fi totdeauna cu Domnul/ 1 Tesaloniceni 4. 16, 17), dar și apostolul Pavel a avut această impresie și s/a înșelat, au trecut de atunci aproape 2000 de ani de atunci. Chiar dacă trupul meu va muri, El va primi sufletul meu în prezența Lui. Pavel a spus / dacă trebuie să mai trăiesc în trup, face să trăiesc și nu știu ce trebuie să aleg. Sunt strâns din două părți, AȘ DORI SĂ MĂ MUT ȘI SĂ FIU ÎMPREUNĂ CU HRISTOS căci ari fi cu mult mai bine, dar pentru voi mai este de trebuință să rămân în trup... Căci pentru mine a trăi este Hristos și a muri e un câștig/1 Tesaloniceni 1/22, 23,21

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns:

Nu mai este nici o condamnare pentru cei ce sunt în Hristos Iisus -Romani 8-1. Dumnezeu ne-a dat viața veșnică și această viață este în Fiul Său.Cine are pe Fiul are viața cine n-are pe Fiul nu are viața.V-am scris aceste lucruri CA SĂ ȘTIȚI că voi care credeți în Numele Fiului lui Dumnezeu aveți(deja) viața veșnică.-1 Ioan 5-11, 22,13

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Viața vesnică se referă la viața în prezența Creatorului, alături de El după Judecata de apoi.

Răspuns utilizator avertizat
| danbnz a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nici ei nu au vrut asta.

| Meme10Memu a răspuns:

Nu poti, iar pe Dumnezeu nu-L poti da in judecata ca te termina. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu are mama dude. rolling on the floor Nu stii despre ce vorbesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pacatele se trag de la om la om.Nu exista om in lumea aceasta care sa nu faca niciun pacat, doar Domnul Iisus pentru ca El este Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Și în sistemul juridic American cel ce aplică pedepsa la moarte prin scaunul electric nu e criminal ci cel ce ucide un om din motive particulare. Dumnezeu e Puterea legislativă și executivă supremă din univers, El ne=a creat și îi datorăm ascultare.

Răspuns utilizator avertizat