| anonim_4396 a întrebat:

Presupunand ca isus ar fi venit anul asta pe pamant pentru prima data si ar face exact aceleasi "minuni" si ar zice exact aceleasi lucruri, l-ati considera fiul lui dumnezeu, un nebun sau un scamator?

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Isus va veni dar de aceasta data ca Judecator. El va judeca lumea dupa dreptate. Prin credinta poti sa vezi cum Isus face minuni si astazi!

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

OK, dar presupunand ca el nu a venit si ca acum este prima data. Daca ar face exact aceleasi minuni si ar zice exact aceleasi lucruri ai crede ca este fiul lui dumnezeu, un nebun sau un scamator?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu as crede ca este Fiul lui Dumnezeu!

| Wøodenpints a răspuns:

Să transforme el apa în vin în faţa mea, şi vorbim după.

| iKronstadt a răspuns:

După mintea mea, i-aș da la felinare până ar cere apă plată de la Dorna. Să văd și eu cum o transformă în apă carbogazoasă laughing
Faza este că omul este curios, dar îi este frică de necunoscutwinking Paradox total, nu-i așa?
Lasă-l pe Isus să vină, pe bune. Aș avea câteva întrebări de pus, așa, pentru liniștea mea sufletească.

| Leutzbv a răspuns (pentru iKronstadt):

Mah oameni fara minte. V-am mai spus ca voi nu ganditi ci doar spuneti asa ca sa va aflati in treaba! Daca Isus nu este Fiul lui Dumnezeu, nu are cum sa se mai intoarca, deci se desfinteaza ce spune Biblia despre El. Dara daca se va intoarce, si se va intoarce, atunci o dai in bara pentru ca nu ai avea cum sa te pui impotriva lui Dumnezeu...O sa sfarsesti in nebunia ta mao omule daca nu te intorci cu fata spre Dumnezeu. Singur iti ceri osanda!

| iKronstadt a răspuns (pentru Leutzbv):

Bă, te-am întrebat eu ceva? Ce te bagi în seamă aiurea? Sunt liber să cred ce și cum vreau eu, nu ce și cum vrei tu, sau zeul tău. Viața mea nu este problema ta, așa că pe viitor să mă scutești de predici creștine.

| Leutzbv a răspuns (pentru iKronstadt):

Ce-mi place de voi cand va ofticati asa, fara motiv! Va veni timpul cand toti vom da socoteala. Intr-adevar, eu nu sunt responsabil pe viata ta, de aceea vei fi singurul raspunzator pentru ca ai avut ocazia sa-L accepti pe Mantuitor si tu ti-ai batut joc de El. La fel ca si talharul de pe cruce. Dar asta e, fiecare o stie pe a lui happy

| SmexyBoy a răspuns:

Daca ar veni in cazul in care evanghelia a fost propovaduita, clar:
Un mincinos.

| Nonono a răspuns:

Da-ti o palma!

| Torah a răspuns:

Daca Iisus ar fi venit in zilele noastre? hmm area 51 laughing se alegea de el mai murea si de batranete ca sa spun asa, dar daca tot era sa moara pe cruce alaturi de doi talhari tu care dintre ei ai fi vrut sa fii, cel ce la acceptat ca Domn si a capatat trecere in ceruri sau amaratul ala de a ramas cu buza umflata?

| PanicInThePentagram a răspuns:

Un nebun care are nevoie urgenta de niste analize la cap

| Rapeanu_Ioana_1994 a răspuns:

In primul rand Iisus se scrie cu 2 i si in al doilea tu esti nebun daca intrebi asa ceva

| dragos9234 a răspuns (pentru Rapeanu_Ioana_1994):

In primul rand isus nu se scrie cu doi de i iar nebuna esti tu ca daca ti-ar veni unu si ti-ar zice ca este isus ai zice ca e nebun.

| Rapeanu_Ioana_1994 a răspuns (pentru dragos9234):

Ba nu ai inteles gresit eu am vrut sa spun ca nu ai cum sa il consideri pe fiul lui Dumnezeu nebun si Iisus se scrie cu 2 i deoarece Iisus= mantuitor si Isus= magar daca nu stiai si nu as crede pe nimeni nebun daca ar spune ca ar ajunge Iisus pe pamant

| dragos9234 a răspuns (pentru Rapeanu_Ioana_1994):

Isus cu un singur i nu inseamna magar, nu mai crede tot ce iti zice profa/u de religie, studiaza si tu unpic si vei afla ca se scrie cu doi de ii pentru ca a fost tradus din alta limba iar in acea limba din alta limba si tot asa, cauta pe google numai 5 minute si te lamuresti.