| мιнαɛℓα36 a întrebat:

Primiti cu colindul? Cat din bugetul tau ai alocat anul acesta pentru urlatori...pardon, colindatori?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu primesc de sarbatori cu urlatu', am afis pe usa cu PLM(pan' la magazin).

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mi-am taiat sobolani special pentru tine sa ma colinzi

| RAY a răspuns:

Miha nu ne canti ceva?

| мιнαɛℓα36 explică (pentru RAY):

Ray, de ce Leru-i Ler?

| RAY a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Leru e ler ce e ala ler?

| мιнαɛℓα36 explică (pentru RAY):

Nu stiu. Intreaba si tu pe TPU. laughing

| RAY a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Intreb popa la biserica cei lerul

| RAY a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Miha la bise de craciun nu se da vin cu paine nu? ma imbat cu popa as ma crestinisez si eu

| OnuOnulică a răspuns:

Ai zis bine prima oară urlători laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Da,voi primi.Dar observ ca de la an la an sunt toti mai putini care vin cu colinda.

| RAY a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Pleaca pe afara

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da, 300 ron + covrigi

| sublime89 a răspuns:

Eu credeam ca banul e "ochiul dracului". Ce treaba are el cu o sarbatoare crestina? : ))

| Lizzu a răspuns:

Nu mi-a placut niciodata actiunea sau activitatea de a colinda.
Nu-mi place in continuare.
Si nu-mi va placea.

Nu-i vad rostul.

Nu primesc colindatori. Oricum nu mai sunt asa multi ca pe vremuri...

| iurii75 a răspuns:

Un pic mai puţin ca anul trecut. În an- zero.

| SasNetRomania a răspuns:

5 lei plus suturi in fund.

| RAY a răspuns (pentru SasNetRomania):

Ala e bonus de amintire

| SasNetRomania a răspuns (pentru RAY):

Exact

| Scarbo a răspuns:

Am pregatit saculetul cu pietre.

| contαbαndonαt a răspuns:

Un mar si-o portocala, ca-i mai sanatosbig grin

| мιнαɛℓα36 explică (pentru contαbαndonαt):

Le-am dat si eu mere intr-un an, iar ei mi-au zgariat usa.hee hee

| contαbαndonαt a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

laughing s-ar putea sa ma ia ei pe mine la suturi daca le ofer doar atat.Ehe, si eu cand eram mai mica si mergeam sa colindam casele oamenilor, mai erau, tot asa, unii care dadeau numai fructe si la sfarsit ne uitam putin urat pe ei pentru ca noi avea in cap numai dulciuri.Asta e, nu stiam sa apreciez, si poate acei oameni n-o duceau bine cu banii ori n-aveau in acel moment sa ne dea, dar si faptul ca ne dadeau un simplu fruct, si nu ne alungau ca altii, conta.Gestul conteaza tongue

| Crâstoşelul a răspuns:

Acum o ora a venit un preot sa behaie slujba

nu i-am deschis usa

sunt un baiat rau si mama nu stie

| Spermezan a răspuns:

'Cerşetori' se potriveşte mai bine...