| Vernusio a întrebat:

Rai/iad sau reincarnare? Care vi se pare mai plauzibila si de ce? Sau o altfel de continuare a existentei decat cele 2?

11 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Reancarnarea este marea pacaleala a Satanei, iadul si raiul vor fi in ordinea scrisa in acelasi loc dar in perioade diferite.

| danay72 a răspuns:

Biblia arata clar ca iadul se refera la moarte, iar paradisul va fi pe pământ după distrugerea sistemului rau de lucruri. Apocalipsa21:8,Isaia65:17,20-25. Adevărul biblic este simplu si clar pentru cei sinceri.

| RAY a răspuns:

Nici una, o data ce ai murit adio viata, asta consider a fi rational, sigur nu stiu daca e asa

| Superior a răspuns (pentru RAY):

Daca nu esti sigur atunci esti agnostic?

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Nu consider ca tu stii ce inseamna a fi agnostic sau ateu

| T0T a răspuns:

Reîncarnarea e clar că nu poate exista iar dacă există nu are relevanță, deci rai/iad.

| lpavel a răspuns:

Raiul si iadul exista idiferent daca crezi sau nu...

| Sn4k3 a răspuns:

Plauzibila nu pare niciuna.

| reihiuke a răspuns:

Toate 3 la un loc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rai,iad.

| 393Dan a răspuns:

Rai/iad. Sunt multe cazuri in care oamenii care experimenteaza moartea de scurta durata (nu tin minte termenul medical), insa cand "reinvie" zic ca simteau cum sufletul se ridica - iesea din corp. Ce tine de iad - personal n-am auzit cazuri, dar ar putea fi din cauza ca diavolul nu le-a dat o a doua sansa )