| mihaicelsfant a întrebat:

Raspunde sincer! daca acum ar veni unu, si tiar pune pistolu la cap, si zice tiai da viata pentru dumnezeu? daca zici da te impusca, si daca zici nu te lasa in pace. eu sincer as zice da

10 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

Si Petru zicea ca nu se leapada de Hristos, dar cand a venit timpul s-a infricosat si a uitat de El. Poate mihaicelsfant e mai tare din fire, ca tare in gura ne-a lamurit deja ca e.

| anonimg a răspuns:

Nu trebuie sa vina cineva sa iti puna pistolul la tampla. Dumnezeu va cerne (va pune la incercare) pe toti oamenii, dupa cum este scris:
"Aceasta va fi o vreme de stramtorare cum n-a mai fost de cand sunt neamurile si pana la vremea aceasta." (Daniel.12:1)
"Si pe pamant va fi stramtorare printre neamuri, care nu vor sti ce sa faca la auzul urletului marii si al valurilor". (Luca.21:25)
"Oamenii isi vor da sufletul de groaza, in asteptarea lucrurilor care se vor intampla pe pamant".(Luca.21:26)

| Holiday a răspuns:

Curios e ca in general crestinii arata cu degetul catre altii care fac tot felul de tampenii in numele spiriduslui lor, dar de fapt si printre ei sunt astfel de specimene, dupa cum se vede clar.

| RainmakerX a răspuns:

Pana la urma, in Biblie, Sf. Petru nu a facut la fel si a fost iertat?
As zice nu...

| sublime89 a răspuns:

Ai zice "da", si apoi am avea cu un fanatic religios mai putin. Ar fi rau pentru tine, dar mai putin rau pentru societate.

| TrăieşteClipa a răspuns:

De ce ti-ai da viata pentru ceva care habar n-ai ce este, unde este, cum este, etc.
Yahve di Bible a fost un extraterestru colonizator extrem de feroce.
El administra doar teritoriile israelitilor.
Probabil acum este deja mort.
Ti-ai da viata pentru el?

| BogdantheDreamer a răspuns:

Stiu ce ai vazut. Ai aici o versiune subtitrata https://www.youtube.com/watch?v=fj1d9h7IL0I.

Este foarte greu sa raspund sincer la intrebare.

| vaporwave a răspuns:

Frumos username ti-ai ales

| IvanMihai a răspuns:

As zice nu, indiferent pentru ce convigeri religioase ar fi!
Si mi-as continua viata cum as vrea.

| Snitel03 a răspuns:

Clar ca nu