| Steregoi a întrebat:

"realitatea nu este obiectivă" in cazul omului. In Biblie Cuvantul Lui Dumnezeu scrie ca omul cunoaste partial. Totusi o realitate obiectiva exista adica exista un adevar absolut.

1 Corinteni 13:9a:"9. Pentru că în parte cunoaştem"
1 Corinteni 8:2:"2. Iar dacă i se pare cuiva că cunoaşte ceva, încă n-a cunoscut cum trebuie să cunoască."

https://www.descopera.ro/......-obiectiva

Ce credeti?

4 răspunsuri:
| Steregoi explică (pentru anonim_4396):

Femeile necredincioase sunt abuzate in multe feluri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Steregoi):

Bine ca recunosti ca abuzezi femei. Macar n-am probleme psihice pentru ca nu cred in persoane imaginare cum e Sfantul Duh.

| NGheorghe a răspuns:

Nu te lua după Pavel. Pavel are religia lui ce nu are nicio legatură cu propovăduirea lui Iisus.