| mariusyk08 a întrebat:

Rog sa-mi raspunda doar cunoscatorii.
Ce inseamna daca cineva aprine o lumanare pentru o persoana in viata si o pune la morti? E de rau? Ce se intampla?
Rog rautaciosii sa se abtina de la comentarii, am nevoie de raspunsuri decente.
Multumesc!

6 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu se întâmplă nimic. E ceva gen să mă rog la Thor să-ţi dea cu ciocanul în cap.

| Holiday a răspuns:

Inseamna ca ai mai dat niste banuti, cumparand lumanarea aia, unor sarlatani. Si, evident, e de rau.

| MskDesign a răspuns:

Nimic!
E ca si cum ai aprinde o lumanare pentru o pisica vie la pisicile moarte.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Nu se intampla nimic, doar se inbunatateste venitul bisericii de unde cumperi lumanarile sa magazinul. Este o modalitate eficienta de castig prin vanzarea de lumanari. Daca vrei sa faci ce este placut inaintea lui Dumnezeu, studiaza Biblia, care este cartea de baza a crestinilor adevarati, asimileaza cunostinta despre Dumnezeu, si o sa te convingi care este vointa lui. Obiceiurile amagitoare nu aduc nici un folos nici celor vii nici celor morti. Citeste Eclesiastul 9:5, 6si Isaia 1:2-4,13-15.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic.

| LibertateDeGandire a răspuns:

Sunt intrebari la care numai cei,, autorizati''iti pot raspunde, ca si acesti ...https://www.youtube.com/watch?v=Ee5b98z6dXk