| Cristinica95 a întrebat:

Buna dimineata.Ii rog pe cei care au fost in autoizolare sa imi raspunda la urmatoarea intrebare..In cazul in care nu te cauta un politist la adresa pe care ai declarat-o si zice ca te-a cautat, dar nu ai apeluri si nu ai vazut nici masina politiei, te mai pot duce ei in izolare inca 14 zile? Va multumesc pentru eventualele raspunsuri, iar cei care au comentarii rautacioase sa se abtina sa raspunda!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un polițist are obligația să își facă datoria în mod legal, fără să încalce legea. Dacă calcă legea scriind declarații false referitoare la tine, o poate face, cu riscul să fie el însuși pedepsit pentru asta. Mai mult nu se poate spune. Dta scrii despre o situație ipotetică în care poliția comite un abuz față de tine. Dacă așa se întâmplă, în funcție de situația concretă, te poți apăra apelând la lege, cu un avocat.

| Cristinica95 explică (pentru sadrian46):

Multumesc pentru raspuns.S a rezolvat problema.

| sadrian46 a răspuns (pentru Cristinica95):

Nu știu ce răspuns am dat pentru dta, dar mă bucur că s-a rezolvat.