| GiulianoSenior a întrebat:

ROMANIA are nevoie de Dumnezeu? http://grupelemet.blogspot.ro/

32 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Romania are nevoie de locuri de munca de locuinte unde sa stea un student
are nevoie de cultura, stiinta, industrie, exact ce a facut ateu de ceausescu
acuma cu dumnezeu, omul are nevoie de dumnezeu cat timp o duce greu

| Mădă0611 a răspuns:

laughing
"România este un stat secular ce nu are o religie de stat. Conform recensământului din 2002, 1 18.806.428 de cetățeni, reprezentând 86, 8% din populație, s-au declarat ortodocși, 1.028.401 s-au declarat romano-catolici (4, 5% din populație), 698.550 reformați (3, 7%), 330.486 penticostali (1, 5%), 195.481 greco-catolici (0, 9%), 129.937 baptiști (0, 6%) ș.a." pai astia sunt toti cu dumnezeu si tara noastra e ultima in Europa cand vine vorba de ceva bun (la numarul de crestini e a 2-a, dupa Macedonia parca, deci in frunte), de fapt Romania are nevoie de ratiune, nu de confort psihic.

| milan9 a răspuns:

Fără Dumnezeu nu poate exista nimic, nici măcar un stupid răspuns la această întrebare adresată aici...
Existenţa şi Libertatea omului sunt lucruri care nu ar putea exista fără providenţa divină...

Ca să-I pui în discuţie importanţa, trebuie să-I iei în considerare existenţa. Şi atunci, credem că El există dar ne întrebăm ce legătură avem noi cu El? Întrebarea nu ar fi deloc dificilă...

| Zenit313 a răspuns:

Romania are nevoie de educatie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Observ ca sunt multiatei pe site aici, trist!
Bineinteles ca Romania are nevoie de Dumnezeu, cat si celelalte tari.
Mai mult, are nevoie de mantuire.
Dumnezeu doreste ca niciunul sa nu piara ci toti sa vina la mantuire pregatiti sa intre in viata vesnica si nu in iad.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| Mikhtarian a răspuns:

DA,Dumnezeu iubeste Romania; 0.

| IoanieCriminalul a răspuns:

Cu sau fara dumnezeu Romania tot asa va ramane.Crezi ca schimba ceva credinta? E doar o iluzie, credinta nu schimba nimic viata tot asa va fi

| kira30 a răspuns:

Daca n-ar avea nevoie de Dumnezeu ar spune-o cu totii, dar ii auzim doar pe atei si anti crestini si satanisti spunand asta, pana vor spune toti ca s-au saturat de Tatal lor mai dureaza o vesnicie... poate
Pace!

| Polonic1 a răspuns:

Am si eu o intrebare in legatura cu clipul pastorului care zicea:"De ce urasc Religia, dar il iubesc pe Isus? "

religie -(minus) ce? = isus

| Polonic1 a răspuns (pentru HueyFreeman):

De aici m-am inspirat laughing Dar vad ca nimeni nu vrea sa completeza golul ala pentru mine.

| liceu a răspuns:

Da

| Rainbowling a răspuns:

Ar avea nevoie ce-i drept, dar din pacate El NU se manifesta, si de unu ca EL avem nevoie ca de un dop in f...d!

| kira30 a răspuns (pentru Rainbowling):

Inca odata te intreb, nu cumva ai mai avut un cont cu numele de Timoteidoi? Cea ce spui tu este o insulta grava.Te raportez. Ceilalti atei nu prea insulta, poate le e frica sa nu fie persecutati sau sunt de 10.000 de ori mai civilizati ca tine.

| RAY a răspuns (pentru kira30):

De ce ai convingerea asta ca oricine care isi nega zeul e ateu?
uiti ca 5 miliarde de persoane isi neaga zeul dar sunt de alte religii

| kira30 a răspuns (pentru RAY):

N-m convingerea asta.Merci ca mi-ai amintit ca nu oricine neaga zeul este ateu.Promit ca nu mai repet greseala.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru TheMechanix):

Ba exista dar nu usl sau pdl cu ceva diferit

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Candidez eu cu sloganul "tot raul spre bine" laughing, doar ca crestinopatii (cuvant luat de la un crestin) n-o sa voteze atei, de fapt parca scrie in constitutie ca ateii n-au ce cauta pe acolo, chiar daca le-ar merge mai bine cetatenilor, sa nu uitam ca unul dintre motivele caderii imperiului roman a fost crestinismul love struck, care promova ideea "viata asta da-o dracu', cealalta conteaza".

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Ca fata nu te va multi, ca atee nu te va vota femeile, egal zero

| BlackSulphur a răspuns (pentru TheMechanix):

"A facut-o, dar cu pretul libertatii. Chiar nu exista o solutie de mijloc? "

Ba da, socialismul nationalist (Adica ala a lu' nenea Hitler). Aveai mult mai multe drepturi decat in regimul comunism, unul din el fiind DREPTUL LA PROPRIETATE.

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Ce ziceam laughing Deci, romanii isi merita soarta, de fapt toti aia care vin cu chestii de genul, "e ateu, nu-l votez", "e femeie, n-o votez", votati hotii si muriti de foame love struck

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu fi feminista fii calma te voteaza in iad crestini

| Rainbowling a răspuns (pentru kira30):

Ma fata, tu nu intelegi nimic! Eu nu am jignit pe nimeni si nici n-am insultat pe nimeni, nici macar pe Dumnezeul pe Legea caruia tu ca si crestina faci 6, 28 (adica de 2x 3, 14)

| Cxena a răspuns:

Cu siguranta, Romania are nevoie de Dumnezeu dintotdeauna, dar ar mai fi nevoie si de un Tepes din cand in cand, sa mai goleasca randurile hotilor...;-)

| ViorelTeVede a răspuns:

Romania are nevoie de oameni responsabili, corecti si cinstiti, nu de divinitati imaginare.

| cristi202 a răspuns (pentru ViorelTeVede):

E adevarat ce zici tu in prima parte a frazei, insa acolo doar cu ajutorul lui Dumnezeu se poate ajunge. Doar El ii poate face pe oameni responsabili, corecti si cinstiti.