| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma motivez mult sa duc o viata mai sănătoasă? Îmi trebuie o ambitie/vointa destul de mare în cazul meu.Cum sa incerc sa o obțin? Cum sa ma motivez indeajuns?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Ambitia e o stare spirit, asa cum e si veselia, acum razi, acum esti serios, emotile sunt trecatoare, ai nevoie de disciplina, intr-adevar nu o sa iti iasa din prima dar se poate antrena, asta insemnand sa iti pui in minte sa faci ceea ce iti doresti indiferent de cum te simti, daca ai chef sau nu, daca ploua afara sau daca vrei sa stai in pat toata ziua, trebuie sa fie ca mersul la munca, nu discuti, trebuie facut, asta e singura cale.
Nu e ca in filme cand te trezesti motivat 100%, in realitate nu avem timpul necesar sau energia de multe ori, dar trebuie sa te uiti in oglinda sa-ti spui, bai, pana in vara vreau sa fac o diferenta, vreau sa arat diferit, e tot o munca, e efort depus, trebuie sa fii gata sa ti-l asumi daca vrei sa ajungi la rezultate pe care le doresti.

1 răspuns:
| AndreiBistriteanu a răspuns:

Pai intrebi degeaba pentru ca dupa doua ore stergi intrebarea daca nu-ti convin raspunsurile.
Si dai ignore la persoanele care iti spun adevarul.
Deci in afara faptului ca nu ai vointa cumva si caracterul tau miroase urat.