| MortalProxy96 a întrebat:

Să o luăm cu începutul. Sunt satanistă (spirituală) și am niște întrebări pentru creștini.

De ce reacționaţi ca animalele pădurii când daţi de noi? Credeţi că vă vom sacrifica sau ceva?

Nu vi se pare ciudat faptul că sunt atâtea paragrafe în biblie pur și simplu sadice?

De unde știți că există Iehova? L-aţi văzut? Aţi interacţionat cu el? (nu)

Nu vă întrebaţi de ce viaţa voastră are momente triste și lucruri complicate, gânduri încurcate la care nici n-ar trebui să vă gândiți, pentru că vă ocupă mintea și vă ia din timpul prețios?

Vouă nu vi se pare că sunteţi puţini cam. Exageraţi când vine vorba de Iehova? Adică să zicem de sărbători. Dacă voi știți că se face ceva în sărbătoarea aia, așa faceţi. De unde știţi că nu faceţi degeaba? De unde știţi că biblia nu minte? De unde știţi că biblia n-a fost scrisă de un om plictisit de viaţă?

Fără certuri.

Prin întrebările astea nu vreau să vă oblig să fiţi ca mine în niciun caz, pentru că treaba mea nu e să mă cert cu oameni pe site-uri publice în legătură cu religia, ci să avansez.

77 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Spui ca esti satanista, SPIRITUALA, ce intelegi prin spirituala? Exista o carte privind acest aspect, se numeste: Teoria evolutiei spiritualiste, (cca 800 pagini). Cati dintre cei declarati ca tine au idee despre ce scrie acolo sau au citit acea carte ca sa putem purta o dis utie in tema

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca isi pierzi timpul sincer,in primul rand crestini exista doar cu numele,multi din cei care te contrazic o fac ca nu au ce face din cauza propilor complexe si frustrari, asa ca mai bine ai vedea si de stiinta, nu de aia dar te folosesti de ia si cred ca ofera explicati mult mai rationale dcat basmele, nu am nimic cu asa zis satanisti, nici nu cred ca exista asa ceva si pur simplu sunt copii frustrati si complexati

| MortalProxy96 explică (pentru RAY):

Îmi pierd timpul interesându-mă despre ce au creștinii în cap? Serios? Hai, nu mai spune.

| Drimmero a răspuns:

Ottus,, mai traiesti, ba?

Ma bucur ca ti-ai gasit un mic ramasag de a mai intra, vezi ca sunt pasnic, nu am nevoie sa fiu provocat de trolling-ul tau.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Aa... e ăla cu conspirațiile care spunea că wikipedia spune minciuni conspirative și că toată lumea e dominată de evrei? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ala e userul care dadea o hazna de site unde se credea adevarul absolut/

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Păi dacă știam nici nu îi mai răspundeam, cred. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ti-a placut meciul aseara?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Ați arătat cât de bulănoși puteți fi, mereu golurile vin la final la voi laughing

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Asta e spiritul,, mai degraba am aratat ce aparare vraiste am avut, ne-a dat Okazaki gol cu capul... tu iti dai seama cat de grav poate fi sa castige un duel aerian cu Nacho parca?

Am meritat victoria fara doar si poate, Ramsey si Giroud au intrat exact cand a trebuit... restule can-can, victorie hiper meritata!

| T0T a răspuns:

Biblia are mai mulți scriitori, scrisă între intervale mari de timp(și totuși se leagă).
Uneori e bine și să îți ocupi mintea cu anumite chestii ca să nu fi totuși un ignorant însă asta în anumite limite. Am o curiozitate. Ce caracteristici te definesc ca fiind satanistă spirituală și ce te-a făcut să te regăsești în această credință?

| MortalProxy96 explică (pentru T0T):

La câte lucruri sunt scrise în biblie, înseamnă că acei oameni care au scris-o sunt foarte sadici.

Sataniștii, spre deosebire de voi, se informează. Din tot ce am văzut, voi doar vă rugaţi cu ardoare la Iehova cu speranța unui semn, ca mai apoi să veniţi și să daţi altor religii în cap cu mesajul "V-am spus eu cine e adevărul Creator"

| T0T a răspuns (pentru MortalProxy96):

Se informează despre ce?

"Sataniștii, spre deosebire de voi, se informează."
Generalizarea este un atribut al "sataniștilor"? Am întâlnit creștini foarte informați, probabil mai informați ca tine.

Nu mi-ai răspuns la întrebarea "ce te-a făcut să te regăsești în această credință" și de asemenea nici la prima nu am primit un răspuns satisfăcător. Tot ce am aflat e că sataniștii generalizează. Altceva?

| MortalProxy96 explică (pentru T0T):

Depinde ce înțelegi prin "informaţi". Dacă ai citit biblia cap-coadă, după mine nu ești informat, dar acum fie cum crezi tu. N-am de gând să încep o ceartă în care să crezi că am venit aici cu rolul de-a schimba părerea cuiva.

Motivul pentru care am ajuns în satanism e creștinismul. Atât de exageraţi sunt creștinii, atât de multe beţe în roate mi-au pus și atât de multe probleme mi-au adus "regulile" voastre, încât mi-am dat seama că de fiecare dată când respir ar trebuie să mă închin. La creștini, din punctul meu de vedere, închinarea e practicată mai des de oameni normali decât la sclavi.

| T0T a răspuns (pentru MortalProxy96):

Deci nu îți convine rahatul lui X și de asta te bagi în rahatul lui Y când poți să îl eviți și pe cel al lui Y. Deci "sataniștii" generalizează și folosesc criterii slăbuțe de logică.
Eu nu îți cer să pornești nicio ceartă și de asemenea nu am pretenția să schimbi păreri(lucru ce e posibil dacă aduci argumente mișto) ci îți cer să îți prezinți credința și să văd care îi sunt beneficiile. Aș prefera să nu fie prin prisma creștinismului căci mie unul mi se pare că nu prea e prismă ci mai mult o umbră superficială a colosului numit creștinism, cel puțin așa cum o prezinți tu.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Certuri intre 'diavolime' )))))

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Eu eram doar curios să văd că poate cine știe, credința lor chiar e mișto, rațională, te aduce la nirvana și poate mă converteam și eu însă m-am lămurit laughing

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Eu chiar nu am pornit cu scopul să mă contrazic sau să pornesc o discuție încuietoare, aprinsă. Chiar voiam să știu ce cred ei și ce îi face să își asume această decizie. Întrebarea pornește pe un ton pașnic, așa voiam și eu să se mențină conversația însă când omul nu vrea sub nicio formă să își explice deciziile mai bine să lase "animalele pădurii" să reacționeze cum doresc, că ei nici nu se dichisesc să spună de ce e bine ca ei.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Uite de ce nu mai calc eu pe la religie de foarte multa vreme, uite d-aia!

| T0T a răspuns:

Beneficiile țin doar de investiții? Scuze cred că trăim pe altă lume.

"In primul si in primul rand satanismul te scoate din ignoranta"
Cum te scoate din ignoranță?

" nu sa fiu individualist si sa ma conving pe propria-mi piele daca exista vreun beneficiu"
Dacă cer o opinie nu înseamnă că eu o să o ascult orbește și nu voi încerca să mă conving. Posibila nevoie de a te convinge singur nu reprezintă un motiv pentru a nu te informa despre un respectiv lucru.

Totuși pe raționamentul ăsta pot și eu zice că în loc să faci un lucru util pentru viața ta încerci să îi arăți unui "ignorant" că nu are dreptul să pună întrebări legate de cultul tău. E ceva mai odios decât practicile a orice mare religie a lumii cred, dacă ăsta e unul dintre principiile voastre.

"As face oricand o comparatie "de beneficii" intre satanism si credintele tale, care practic nu-ti aduc nimic din ce observ, doar aroganta."
Păi eu am spus că nu e nevoie de o comparație ca să demonstrezi că credința ta e una benefică. Eu am întrebat doar ce beneficii îți aduce iar răspunsul nu a apărut nici la tine. Oare e o întrebare prea complicată?

| T0T a răspuns:

Ce cere contraargument când întreb de beneficii? Wtf...Impresia mea e că sunteți mai rău ca creștinii cu mult, ăia măcar oferă o explicație, bună, rea, măcar există. Păi bine, ai spus că te scoate din ignoranță iar eu am întrebat cum. E cum ți-aș spune eu că afinele sunt bune. Tu mă întrebi de ce. Eu zic că te transformă în Super Man și mai mă și aștept ca răspunsul meu să fie luat în serios. Păi bine, te-o transforma în Super Man dar cum, de ce? Tu poți enumera 100 de beneficii, nu au nicio valoare dacă nu spui ce anume îi oferă acele beneficii.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Traiesc in lumea lor,, lasa-i!

| SG1995 a răspuns:

Te-ai uitat peste doctrinele lui Dietrich? Stii ca mare parte de pe site-ul ala este plagiat, avand la baza lucrari autentice despre ocultism, precum programul de meditati, care e preluat dintr-una din cartiille lui Bardon.

| SG1995 a răspuns:

Nu am nimic cu satanisti, dar iti dau un sfat, JoS pentru satanism este ceea ce sunt martori lui Yehova pentru crestinism, nu vrei sa intri in rahatul ala. Am fost satanist spiritual, acum sunt un crestin cu o tendinta spre panteism. Iti recomand sa studiezi cu scepticie JoS, respectivi informeaza-te despre alte laturi, si despre prea-iubita Maxine Dietrich, fosti adepti scriu in anumite cercuri ca miss Dietrich a avut ceva scandaluri cu pedofilia.

| SG1995 a răspuns:

Ura fata de anumiti oameni nu e ceva in care as dori sa ma scunfund, atata pot sa zic.

| SG1995 a răspuns:

Dragul meu, ideea ca o rasa e superioara alteia e destul de stupida, deoarece superioritatea e relativa, sa-ti dau un exemplu un cal e superior pestelui pe uscat, dar un peste e superior calului in apa. Cat despre justetea uri, nu ti se pare aiurita ideea de a generaliza? Adica exista si indivizi albi care sunt criminali, de exemplu rasa alba sustinea ca sclavia pe criterii rasiale e buna, dar asta nu inseamna ca toti oamenii albi sunt malefici, mai apoi daca vorbim de culoarea epidermei, aceasta exista in functie de zona geografica in care a trait populatia. Uite eu nu am nimic cu satanisti, sau satanismul in general am ceva cu fanatismul, si pentru mine e usor sa recunosc o miscare fanatica, iar JoS este o fabrica de spalat creiere care nu se diferenteaza prea mult de MISA.

| SG1995 a răspuns:

Nu suntem egali de acord, dar nu inseamna ca existenta vreo ierarhie superioara, o diferenta nu te face mai bun, ci modul in care folosesti ceea ce ai. Nu te defineste ce esti ci cine esti, asta este diferenta. Cat despre dorinta de viata dragul meu prieten, supravietuirea e un concurs, dar nu si trairea, adica ceea ce vreau sa zic este ca adevarata lupta nu e cu cei "rai" sau "inferiori" ci cu tine insuti, sigurul etalon de comparatie trebuie sa fii tu insuti adevarat evolutie a spiritului este a fi mai perfect decat tine insuti nu decat alti, toti suntem diferiti uni au puncte forte, alti au puncte slabe, daca vei pune calitatea inaintea defectelor vei scoate cei mai bun din cei din jur, dar cand vei pune defectul inaintea calitatiilor vei ajunge la concluzia ca toti merita sa moara. Am o intrebare: Iti doresti sa fii liber? Spune-mi atunci de ce le permiti celor de la JoS sa te programeze? Dragul meu, toti ne "programeaza" intr-un fel sau altul, dar eu spre deosebire de tine, am ales sa nu iau orbeste o doctrina, ci sa aleg ceea ce e pozitiv din toate, daca tu consideri ca fanatismul si ura e ceva productiv de inseli, Lucifer spunea: "Atat haosul cat si ordinea imi sunt cunoscute, eu sunt echilibrul perfect", si desi sunt crestin, sunt de-acord cu ideea asta, ca Lucifer nu e nici rau, nici bun e doar Lucifer, desi marea majoritate a crestinilor sunt de parere ca Divinitatea e imperfecta, asta plecand de la premisa iudeo-crestina ca Dumnezeu a creat o entitate rau-voitoare fie cu intentie, fie din greseali, de de baza e ca: Cruzimea ca si mila trebuie sa existe, dar prima ar putea aduce auto-distrugere, deoarece ura creeaza mai multa ura, iar ura duce la razboi, si de ce ai dori un razboi... Intreaba-te de ce si-ar dori Lucifer sa extermine o rasa, de taman o fiinta superioara s-ar baga in astfel de rahaturi umane. Nu sunt un ocultist profesionist, dar crede-ma cunosc iadul, intunericul inseamna fanatism si ura, iar iadul e intunecat, dar intunericul inseamna de asemenea mister si intelepciune, totul e dual, si totul are un sens. Cat despre blocaje, nu e vina nimanui pentru alegerile tale, gandeste-te toti promoveaza o anumita ideologie, dar tu decizi ce alegi, intrebarea e, ai facut cea mai buna decizie? Considera ca ura inutila trebuie promovata? Daca un om ucide un alt om, ar trebuie sa-i fie ucise toate rudelele pentru simplu fapt ca respectivul om a ucis?
Iar pe bivolarul la dat ca exemplu negativ, cunosc persoane carora MISA le-a distrus viata si familia, iar JoS nu e departe de asta, ei indeamna la ura si traiesc intr-o ideologie a uri, iar eu nu traiesc dupa nicio ideologie, doar dupa proprile mele concepti, pe care mi le-am format in timp. Iti spun asa: Inainte sa intri mental intr-o ideologie mai puternica ca ideologie crestina, iti suger sa studiezi mai mult, mult mai mult, si mult mai divers, nu lua Joy of Satan ca etalon, de fapt nu lua nimic ca un etalon, ci fa-ti tu insuti propriul etalon de convingeri, si atunci vei fi liber. Prima greseala a omului e sa creada ca detine adevarul supremul, indiferent ca crestin, evreu, ateu, musulman sau satanist, asta e o greseala, stii de ce? Pentru ca astfel de idei au dat nastere la cele mai mari atrocitati din istorie, oameni care sau izolat de alti oameni doar pentru ca ideologia lor le-o cerea, au refuzat sa mai gandeasca, si sa empatizeze, de-asta sau ucis uni pe alti, iar eu prefer sa nu fac parte din asa ceva. Iti d-au un site pe care sa incepi calatoria studiului pe drumul ocultismului liber: http://www.occult-study.org

| SG1995 a răspuns:

Hm, nu te judec draga, judec miscarea din care faci parte, eu nu am o problema cu satanismul in sine, ci cu sub-secta JoS, care se poate dovedi destul de periculoasa, cat despre scopul meu, nu e puterea ci cunoasterea, iar legat de Lucifer, eu nu il venerez, dar nu pot zic ca am ceva cu existenta, sa il gasesc fascinant, rebel si insiduos, indepent dar mai mult ca orice lucid, si zic atata Lucifer nu are nevoie de sclavi, ci de aliati, eu nu ma consider nici sclav, nici aliat, totusi nu ii sunt un inamic, si o stie. Diferenta dintre mine si marea majoritatea a spalatilor pe creier de orice parte (satanism sau crestinism) este ca eu pot empatiza cu demonii, la un anumit nivel inteleg atat ura cat si iubirea demoniilor, inteleg de ce, si pentru ce fac ceea ce fac, si de ce sunt ceea sunt, de aceea nu ii judec, ci ii judec pe cei care li se intutileaza adepti, dar nu cunosc lucruriile in totalitate, umanitatea e o specie firava si din pacate nu cunoaste decat franturi de realitate, dar se auto-iluzioneaza ca le cunoaste pe toate, si aici e si cazul JoS, problema mea nu e sa nu-l venerezi pe Lucifer, ci sa nu te imbeti cu apa chioara, cum o fac cei de teapa lui Maxine.

| Clorox a răspuns:

Cat timp stii ca religia ta se bazeaza pe bunatate, armonie cu natura si chestii de genul de ce ai vrea parerea altora? Sincer, nu merita, fii fericita asa cum esti, apreciaza ce ai in jur si sa nu-ti pese de ce cred altii. Nu-ti ajung opt vieti omenesti ca sa-i impaci pe toti, fiecare cu treaba lui, asta imi zic mereu...

| MortalProxy96 explică (pentru Clorox):

Vreau părerea altora ca să știu ce e înneregulă cu aproape toţi creștinii ăia. înrăiţi de se comportă ca toate creaturile sadice ale pământului când ceva nu le convine.

| Clorox a răspuns (pentru MortalProxy96):

Nu e de ajuns ca stii ca sunt in neregula? Nu vorbesc de toti crestinii, vorbesc de fanaticii aia ciudati care iti arata biblia in fata.
Mie nu-mi pasa de ei, nici de altii, imi pasa doar de mine, ar trebui sa faci la fel.

| xerxes1 a răspuns:

O evolutie spirituala autentica se bazeaza doar pe iubire,altruism,modestie, cumpatare, bucurie, pace, rabdare, blandete, stapanire de sine.
Aceste calitati au fost promovate cu mii de ani inainte sa apara YHWH pe planeta.
Oricum doar rezultatele conteaza, nu religia.
Nu am o parere prea buna despre satanisti.Mi se par niste copii dezorientati si dezinformati.

| MortalProxy96 explică (pentru xerxes1):

Acum întrebarea e la ce fel de sataniști te referi. La ăia care i-ai văzut la TV sau la ăia pe bune?

| xerxes1 a răspuns (pentru MortalProxy96):

Acelasi rahat.

| Mclaren12 a răspuns:

Ți-ai găsit pe cine să întrebi laughing

| MortalProxy96 explică (pentru Mclaren12):

Aștept răspunsuri serioase, așa că o să mă prefac că nu te-am văzut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, eu sunt crestina si chiar mi ar facea placere sa iti aud povestea, sa inteleg de ce ai devenit satanista. Eu nu voi da cu "biciul" in tine. Te rog scrie mi pe godismyshield@yahoo.com ( iti voi spune povestea mea despre Satana, cred ca te va surprinde)

| unprietenaproape a răspuns:

Asa cum tu crezi ca exista satana exista si Dumnezeu
Sa stii ca nu satana te a creat pe tine si pe mine ci El
Dar cum avem vointa libera trebuie sa alegem pe cine iubim
vad ca tu l ai ales; pe diavol
sa stii ca nu diavoul te iubeste ci Tatal tau din ceruri care sufera pentru ca, acesta caruia tu i slujesti te va cere de la el sa intri in focul iadului. mergi la un preot te implor

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Dacă încerci să mă conving să mă bag în creștinism, dă-i înainte. O să ai nevoie de baftă.

| unprietenaproape a răspuns (pentru MortalProxy96):

De unde vine iubirea?
iti place binele sau raul? Crezi ca raul- ura suferinta, nenorocirile razboaiele provin de la Dumnezeu sau de la diavol?
Nu crezi tu ca cel ce a facut pamantul asta si te a creat pe tine este bun si sfant?

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Am spus că sunt satanistă. Gândește-te puțin de la ce vine SATANIST și primești răspuns la toate întrebările.

| unprietenaproape a răspuns (pentru MortalProxy96):

1.De ce vrei tu sa ajungi la satana si nu la Dumnezeu?
DE ce iti dai sufletul ei/
stii ca satana te a castigat fara prea mult efort iar iisus plange pentru tine fiindca no sa intri in Iad pardon RAI?
mai gandeste te
2. imi spui si mie ce fac satanistii?

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

1. Pentru că încrederea mea e în Lucifer.

De unde știi tu că plânge ăla? Și el ce eforturi face ca să ne ia le noi de partea lui? Trebuie doar o fărâmă de lipsă de cunoștință și deja devii un sclav ce se închină constant lui Iehova.

2. Meditații prin care avansează spiritual. Adică avansează cu sufletul. E mai greu de explicat.

| unprietenaproape a răspuns (pentru MortalProxy96):

Noi nu suntem sclavi, sclavi sunt cei care ceie i se inchina lui lucifer caci ei sunt prinsi intr o stransoare de catre ei si cu greu pot scapa din ea
satana vrea sa devenim ai lui ca sa ne distruga
tu ii oferi iubire iar el iti va oferi ura
lumina Duhului Sfant din tine te indeamna fara sa iti dai seama sa iscapi din lanturile lui

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Lucifer nu cere închinare, pe când Iehova al vostru da. Nu mai am nevoie nici de duhurile voastre idioate, pentru că mi-au adus destule probleme.

| unprietenaproape a răspuns (pentru MortalProxy96):

Dumnezeu ne a facut PERFECTI pentru a avea o familie insa lucifer al tau ne a distrus pe toti si pe tine si pe mine stii de ce? findca il invidia pe Dumnezeu ca TOTI ACEI OAMENI I SE INCHINAU LUI iehova, SFANTULUI DUH si nu lui
El a vrut sa fim fericiti in rai alaturi de ingeri dar ASTA, pentru ca isi dorea sa aiba un tron ca al lui Dumnezeu ia vorbit evei printr un sarbe spunandu i despre Dumnezeu minciuni ca nu vor muri daca vor manca din pomul cunoasterii binelui si al raului ci vor fi ca el

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

De unde știi că-i adevărat?

| unprietenaproape a răspuns (pentru MortalProxy96):

Asta i adevarul intreaba un preot sau pe TPU oameni care au citit scriptura
satana este conducatorul acestei lumi nu Dumnezeu
din cauza satanei suferim, imbatranim si murim
dar Iisus prin patima sa pe cruce ne a daruit noua viata vesnica in paradis sa nu mai zici ca n a facut nimic pentru tine
te rog sa mi zici ce ti a daruit satana de l slavesti pe el si nu pe iehova s ar rastigni el pentru tine asa cum a facut o iisus?
De ce alegi tu suferinta in iad cu fiara decat o viata fericita si fara sfarsit in rai?

| unprietenaproape a răspuns (pentru unprietenaproape):

Lucifer te uraste

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Ești conștient de faptul că ai scris "Satana e conducătorul acestei lumi, nu Dumnezeu", nu?

Întrebarea e ce a făcut Iehova pentru mine. Îți zic eu, nimic! Dacă stai să te gândești la situație ceva timp, îți dai seama că totul e ca o iluzie. Adică nu există. Bunurile făcute de Dumnezeul tău nu există. Și de aceea, am simțit că trebuie să mă pun pe calea lui Lucifer și mă simt extrem de bine.

| unprietenaproape a răspuns (pentru MortalProxy96):

Iubim tibi satis facere Nabu slavim frenum Dumnezeu nostru al. Et imploram ierti squealed et hereditas copiii omni cura sunt de acum cum partea satanei lumineaza mintea sufletul CA esse frenum de mult realizeze cat gresesc PLUTEUM de rivulo Tinam influente

| unprietenaproape a răspuns (pentru MortalProxy96):

S a nu ti vinzi sufletul satanei

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Asta-i latină?

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Prea târziu. Sunt de partea lui și așa voi fi de acum încolo, așa că te poţi opri cu "Satana îți vrea răul" și nu știu ce că nu mă impresionezi.

| unprietenaproape a răspuns (pentru MortalProxy96):

Niciodata nu e prea tarziu sa ti dai seama ca ai gresit si sa ti ceri iertare

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Ce dramatic.

| unprietenaproape a răspuns:

Stii ca lucifer e o fiara diavol care te uraste iar dumnezeu te iubeste/ pe cine alegi iubirea sau ura binele sau raul?
iti place ce se intampla in lume, crimele razboaiele avortul violurile stii ca toate lucrurile acestea provin de la lucifer? stii ca lumea asta e condusa de cel rau iar dumnezeu nu ne poate ajuta decat daca ne rugam lui fiindca daca intervine nu ne mai mantuim. spui ca daca esti satanista atragi atentia oamnenilor iesi in evidenta, asta vrei sa slujesti demonulul. cauta pe googal sa vezi cum arata unul poate iti vin mintile in cap. il rog pe Dumnezeu Tatal tau care te iubeste si nu vrea sa te piarda sa iti lumineze mintea si sufletul

| unprietenaproape a răspuns:

Http://www.lovendal.ro/......ine-negru/
Te implor sa te mai gandesti nu ti distruge viata Pe noi toti, copiii lui Dumnezeu ne asteapta raiul SI PE TINE
priveste poza asta in infern vrei sa intri tu? stii cat de fericiti suntem noi cei care il iubim pe Iisus? ne inconjoara iubirea lui

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Ai terminat? Chiar nu te dai bătut din a încerca să mă convingi?

| unprietenaproape a răspuns:

Te am convins sau iti place cum arata?

| unprietenaproape a răspuns:

De la 11; 40 asculta de roooog te implor macar 10 min https://www.youtube.com/watch?v=1Qs3REqNOfM

| unprietenaproape a răspuns:

Asta) nu stiu de ce darnu mi se posteaza apare alt video cu muzicahttps://www.youtube.com/watch?v=1Qs3REqNOfM

| unprietenaproape a răspuns:

Imi doresc sa vorbesti cu mine, de ce nu mi spui nimic?

| MortalProxy96 explică (pentru unprietenaproape):

Dacă vrei să vorbești cu mine, există mesaj privat. Aici, o să te ignor complet.

| Elide a răspuns:

Dar tu l.ai văzut pe satanel?

| alin131 a răspuns:

Eu sunt Crestin Ortodox. Adica unul din oamenii lui Iisus Hristos. Sunt unul din cei care au raspuns la chemarea catre credinta.

Nu sar ca salbaticul cand vad oameni cu alta credinta.

Viata asta e plina de alegeri si noi oamenii facem zi de zi alegeri.

Eu ca si crestin nu pot decat sa ofer iubire catre cei ce imi fac rau sau imi vor raul.

Iisus Hristos s-a rastignit pe cruce pentru noi din iubire pentru omenire.

Tu sau oricare dintre noi am fi in stare sa ne dam copilul sa pateasca ce a patimit Iisus Hristos pentru noi?

Dumnezeu Tatal Cel din Ceruri si Iisus Hristos au o iubire fata de noi pe care nu o putem intelege.

Nu pot exprima in cuvinte aceasta iubire...

| MortalProxy96 explică (pentru alin131):

O mișcare sadică a lui Iehova a fost că și-o trimis copilul la moarte.

| MarioDraghi a răspuns:

Pai ok dar tu de unde ști că există satan? e o întrebare în care îmi spui că ești sprituală dar tu nu crezi în spirite... realitatea ti se pare o fantezie. eu zic să încerci să te trezești la realitate nu ești conștient/ă de viața care te înconjoară...

| MortalProxy96 explică (pentru MarioDraghi):

Cine a zis că nu cred în spirite?

De unde știu că există Lucifer? Pentru că el chiar apare la unii oameni. Vreau și eu să știu de câte ori a apărut "dumnezeul" vostru la voi, pe bune, cu semne și toate cele. Nu mă lua cu trucaje că "plânge icoana" sau "ăla a scăpat după accidentul cu mașina că s-a rugat".

| MarioDraghi a răspuns (pentru MortalProxy96):

În primul rând nu am spus nicăeri că plânge o icoană, sau că a scăpat unu din acident că s-a rugat, asta este de la tine?

| MortalProxy96 explică:

Gata fraților. Pauză. Fără certuri! Terminaţi!

Eu mi-am aflat răspunsul. Gata cu întrebarea asta. Puteţi pleca.

| MortalProxy96 explică:

Dacă vreți să vă certaţi, faceţi asta pe privat. Dacă mai primesc un singur comentariu de la voi aici în legătură cu certurile voastre enervante, șterg întrebarea.