| CoryCorina a întrebat:

Aveti cateva idei despre niste intrebari in legatura cu minunea din Cana Galileii? Incerc sa gasesc cateva dar nu imi dau seama cam ce pot spune...hmmm ceva idei?

3 răspunsuri:
| soimos a răspuns:

Das!
Am un raspuns biblic pentru toate "minunile" infaptuite de Isus.
Il gasesti in Deuteronom 13.1 pana la 10 unde INSUSI Dumnezeu ne atrage atentia sa nu ii credem pe "facatorii de minuni" precum Isus drept Dumnezeu, ci m, ai degraba sa-i omoram...si asta zice chiar Dumnezeu!
Asa ca ce mai conteaza parerea ta sau a popii cand avem o afirmatie a lui Dumnezeu care se refera clar la acele "minuni" facute cu scopul de a se impune ca Dumnezeu!

| IoanaLoredana a răspuns:

A prefacut apa in vin.E singura minune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in loc sa te interesezi care e vinul bun,si de ce se punea la nunta inainte, poti intreba de ce se spune despre un om; ca e bun, ca painea calda.