| lexxxy a întrebat:

Am o intrebare. Am un inel tip verigheta si mi-a zis cineva ca ar fi pacat sa port inainte de a ma casatori ca e nu stiu ce superstitie. Vreau sa stiu daca e pacat sau nu... daca pot sa il port linistit happy Mersi.

11 răspunsuri:
| CarmenAdriana a răspuns:

Atata timp cat nu ti-a fost daruit de un alt barbat... laughing. Just joking... poarta-l linistita si nu te lua dupa superstitiile spuse de buna' Floare ca ajungi sa-ti cada fulgere in cap ca ai trecut sub o scara si nu stii de ce.

| florinpin a răspuns:

Aiurea.Poti sa il porti linistit.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Nu e pacat.Nici vorba de asa ceva. Poarta-l sanatos. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o traditie care spune ca poarta ghinion.Dar cat timp nu crezi in traditii si alte tampenii poarta-l daca vrei!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Da-mi-l mie ca il port eu.hee hee Pe mine nu ma intereseaza daca e pacat sau nu.

| Angel0 a răspuns:

Stii cum se zice sa nu zici hop pana nu ai sarit groapa.
Purtand-ul inainte doar ii diminuezi semnificatia.
Nu este nicio superstitie.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poti sa-l porti, fara mustrari de constiinta.Cine spune altceva, spune-i sa-ti dea si argumente.Nu va gasi.

| Exilee a răspuns:

AI dreptate. Nu te contrazic.

| traiescdeciexist a răspuns:

Ai mentionat ''ca e nu stiu ce superstitie''.
Daca afirmi faptul ca e superstitie de ce incurci si spui ca e pacat?
Poartal linistit!

| lexxxy explică:

Ieri am pus-o pe deget si numai bine m-am intalnit cu cinvea a inceput laughing e pacat sa porti asa ceva si nu e binetongue

| danay72 a răspuns:

Poti sa porti inelul linistit, e o superstitie dar fara nici un temei biblic.