| Carmen_Covaci_1977 a întrebat:

Salut, as dori sa stiu si eu ce credeti despre Dumnezeu, care este parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| Izabellamirela a răspuns:

Parerea mea e ca nu exista, e doar o imaginatie al omului, oamenii l-au format pe dumnezeu ca sa poata tine lumea in frâu, cauta pe net o sa gasesti mai multe expicati.

33 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Adn ul nu se modifica in timpul vieti asa ca gresesti, copii nu mostenesc cea de a facut x in viata lui si e predisus atat, un copil de chinez va putea trai fara orez chiar daca stramosi lui au consumat asta ca hrana principala

| Elide a răspuns (pentru Izabellamirela):

Cum spune Iisus :Toma, m.ai văzut si ai crezut ferice de cei ce cred si nu M.au văzut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu exista, iar dovada consta in faptul ca noi oamenii, existam prin puterea Sa.
Natura, si chiar Universul exista prin puterea Sa.
Daca El si-ar retrage macar pentru o clipa mana Sa de la oameni, acestia ar inceta sa existe.