| Silvershadow a întrebat:

As vrea sa stiu mai multe despre religia wicca? Am citit mai multe articole despre ea dar se vorbea in mare.Ai nevoie de initiere ca sa intri? Poti fi solitar? Ce trebuie mai exact facut si ce iti trebuie pentru a o practica? Multumesc

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Salut.
Uite un site insa trebuie sa stii ca religiile crestine, bisericile crestine si mai ales Iisus Hristos nu este de acord cu aceasta religie wicca si este total impotriva ei, fiindca vrajitoaria e un pacat si ceva periculos, malefic si rau.

Insa uite un site sa nu zici ca sunt rau:))

http://wiccainromania.blogspot.ro/2013/01/ce-este-wicca.html
Dar ar fi bine sa studiezi alte religii, sunt unele mult mai bune si atragatoare.Incearca crestinismul sau New Age.:)
Succes.

| suffarstar a răspuns:

Nu te lua dupa Alan, nu stie despre ce vorbeste. Da, cere initiere, ca orice sistem ezoteric autentic. Nu prea poti singur, ai nevoie de cineva cu un grad mai inalt sa te instruiasca. De capul tau o sa faci doar prostii. Da, tentatia e sa pornesti singur, stiu cum e, asa ne place noua celor din secolul XXI, dar nu merge. Nu stiu ce trebuie sa faci sau ce presupune, am doar vagi banuieli ce nu merita amintite. Asa ca te las pe tine sa cauti persoane competente si cu experienta.

new age= bullshit
crestinism= bullshit
isihasm= not bullshit