| Tivig a întrebat:

Salut,daca astazi in a 2 a zi de post am mancat fara sa vreau de dulce, ma pot spovedi si impartasi maine sau trebuie sa o iau de la capat si sa tin alte trei zile?

7 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Un singur "i" era de ajuns (spovedi, impartasi).
Ce cont ai avut înainte?

| Tivig explică (pentru sabin89):

Mi-ar fi placut daca mi-ai fi dat un raspuns la intrebare in loc sa ma corectezi

| RAY a răspuns:

Ce folos are postul dacă nu ai credință și fapte bune? Tradiția idioata spurca Biblia, Iisus nu a postit sa slăbească și să fie dus în deșert de Sf duh care să îl ispitească, mergi și tu în sălbăticie sa vezi poți, degeaba iubești viața asta sperând la următoarea

| CLaludiu1234 a răspuns (pentru RAY):

Mare dreptate ai tradiția și religia de multe ori nu se împacă cu biblia.Asa sunt oamenii gata sa aștepte mai mult de tradiții păgâne și de religii false decât decât sa cerceteze scriptura sa vadă dacă e cu adevărat asa cum spune tradiția sau religi.Respect! Esti unul dintre putini oamenii care nu sunt religioși

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca te controleaza popa la ce ai mancat azi sau ieri

| KovacsB a răspuns:

Daca a fost fara intentie nu se pune.
Iti continui postul ca si cum nimic nu s-a intamplat.
Stiu asta de la un preot.

| EestiSodalane a răspuns:

Te poti spovedi 100%. Înainte de spovedanie nu e nevoie sa tii post. Dar in ceea ce priveste impartasania sa-i spui asta preotului (ca ai mancat de dulce) si sa-l intrebi daca te poti impartasi.