| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt crestin ortodox si vreau sa ma trec la religia satanista, cum si ce sa fac sau cine e satanist sa ma ajute cu idei.

39 răspunsuri:
| minrest a răspuns (pentru Helper07):

Nu pot sa citesc orice pentru ca mi s-a recomandat asa, fara explicatii si fara sa fi intrebat ceva; eu oricum citesc foarte mult. Spune-mi ce problema adreseaza cartea, si mai vedem.

| Celcestietot a răspuns (pentru Helper07):

Daca prin prieten te referi că vorbesc cu Dumnezeu și îmi răspunde direct cu vorbe, atunci, nu sunt prieten cu El. Dar, prin ascultare, trecerea la fapte etc, poți deveni prieten cu Dumnezeu. Nu trebuie neapărat să îți vorbească.

| Helper07 a răspuns (pentru Celcestietot):

Evident ca nu ma refer la vorbirea directa. Faptele vorbesc dela sine. Pentru a fi prieten cu cineva trebuie sa-l/L cunosti.

| Helper07 a răspuns (pentru minrest):

E despre un om care a fost satanist.

| Helper07 a răspuns (pentru minrest):

Bine, m-ai lamurit.

| Celcestietot a răspuns (pentru Helper07):

Eu spun că îl cunosc pe Dumnezeu, dar important este ca și El să mă cunoască pe mine. Daca nu mă cunoaște Dumnezeu, focul veșnic așteaptă. Acum sa vedem și ce se întâmplă în viața de apoi, nimic nu este clar momentan cu privire la destinația mea finala de exemplu.

| Helper07 a răspuns (pentru Celcestietot):

Matei 7, 21-23: "Nu orisicine-Mi zice:"Doamne, Doamne" va intra in Imparatia cerurilor, ci cel ce face voia Tatalui Meu care este in ceruri. Multi Imi vor zice in ziua aceea: "Doamne, Doamne, n-am proorocit noi in Numele Tau? N-am scos noi demoni in Numele Tau? Si n-am facut noi multe minuni in numele Tau? Atunci le voi spune curat: "Niciodata nu v-am cunoscut. Departati-va de la Mine, voi toti care lucrati faradelege."

| Celcestietot a răspuns (pentru Helper07):

Da, exact.

| minrest a răspuns (pentru Helper07):

Pai sunt deja convins ca a avut cea mai grea soarta, de fapt am vazut chiar aici pe site satanisti spalati pe creier cu peria de dusumele, ce sa mai citesc cartea.