| anonim_4396 a întrebat:

Acum cativa ani in ura cam 2-3 stateam ca un retardat pe laptop de dimineata pana seara si nu faceam nimic altceva,...ok in fine, intr-o noapte, cam pe la 21-22 cand umblam pe laptop si avea mintea libera si nu ma gandeam la nimic, am auzit o voce in cap ce imi zicea:,,O sa ma rog lui Dumnezeu sa te ierte,, dupa cateva minute am realizat tot si am ramas socat,...dar cu timpul am uitat,si iarasi mi-am readus aminte aceasta intamplare,nu inteleg ce am facut rau,stand pe lp toata ziua,daaar vreau sa imi rascumpar greseala,ce ar trebui sa fac si ce semnifica vocea auzita si cuvintele spuse, cine le-a spus? Va rog seriozitate, dau funda!

Răspuns Câştigător
| PorumbRodica1965 a răspuns:

Probabil,,constiinta ta te-a atentionat"-de laptop ai timp, dar de ceea ce ne invata in realitate Biblia nu ai timp. {Constiinta iti spunea probabil:-, tinere, ai o minte buna ai timp favorabil sa cauti adevarul despre Dumnezeu sa vezi ce scop are cu omul si cu pământul care este scopul vieții, de ce se intampla atâtea lucruri rele de ce este atât de multa răutate violenta familii nefericite, divorțuri avorturi criminalitate teroare zilnic stirile anunță numai vesti rele este o lume scăpată de sub control, o lume manevrarea in culise de o forta malefică, o lume care nu are nevoie de Dumnezeu.Viața noastra încotro?}Oare ce crezi daca comitet un păcat sau mai multe fata de cine le comitem? Daca crezi ca exista Dumnezeu care ne-a creiat, putem sa ne apropiem de El? Crezi ca poti gasi care este forta malefică care aduce voci, neliniste, nesiguranță?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

N-are nimic de a face cu laptopul, ci cu faptul ca ai facut o psihoza sau ai consumat droguri.

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Nu frate, nu fumez, nu consum substante lucide, nu cpnsum alcool,. cred ca am facut ceva gresit in asta, dar nu stiu ce,;(

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Imi poti zice ce e aia psihoza?

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Psihoza

„Dacă vorbești cu Dumnezeu înseamnă că te rogi; dacă Dumnezeu îți vorbește, suferi de schizofrenie. Dacă îți vorbesc morții înseamnă ca ești spiritist; dacă tu le vorbești morților, atunci ești schizofrenic."
—Thomas Szasz, The Second Sin

| danay72 a răspuns:

Constiinta ta e cea care te mustra.Nu e o altă voce.