| Inception a întrebat:

întrebarea asta e pentru atei, de ce mai puneți întrebări legate de religie dacă nu credeți în Dumnezeu?

43 răspunsuri:
| Dorugar a răspuns:

Exact ca sa va dati seama in ce baliverne mincinoase credeti, si bineinteles sa va ajutam sa va deschideti ochii catre realitate si sa va dati seama ca religia este o inventie politica prin care sa fiti manipulati controlati si beliti de catre un stat care va vrea prosti!

| Aiwendil a răspuns:

Asta voiam sa intreb si eu azi. happy Sunt curioasa ce raspund.

| Aiwendil a răspuns (pentru Dorugar):

Dar lasa-ne sa ne credeam in balivernele noastre. Noi venim la voi sa va sacaim cu intrebari de religie la categoria S si F? Nu. Voi sunteti aia rai. Categoria asta e pentru intrebari legate de religie, nu intrebari ce sa dovedeasca ca religia e gresita.

| Dorugar a răspuns (pentru Aiwendil):

Aici este vorba de spirit civic, daca in Romania ar fi doar cca 1000 de idioti care cred in Tom Degetelu, asta nu este nimic grav, dar cum in Romania milioane de tineri si copii sunt indreptati catre religie si astfel intorsi cu fundul catre stiinte, iata ca vedem ca Romania este ultima si cea mai inapoiata tara din Europa iar romanii sunt considerati prosti, lenesi si incapabili si buni doar ca sclavi, asa cum au fost cca 2000 de ani din istoria lor, si eu ca om constient nu vreau ca copii mei sa ajunga sclavi si prosti Europei doar pentru ca mamele lor sunt proaste si nu stiu altceva decat sa se roage la Dracu numindu-l Dumnezeu, asa cum vedem ca se intampla in realitate!

Răspuns utilizator avertizat
| Buresbista123 a răspuns:

Pentru ca asa vreau

Răspuns utilizator avertizat
| Inception explică (pentru remus1007):

Esti ateu, si de ce ii spui lui Lady07 ca estii credincios adevarat.

Răspuns utilizator avertizat
| Inception explică (pentru remus1007):

Sa inteleg ca tu esti ateu pentru ca este ceva cool.Hai ca le-am auzit pe toate.

| Inception explică (pentru remus1007):

Ce ma, ateismul este o religie.

Răspuns utilizator avertizat
| Inception explică (pentru remus1007):

"(recunosc jenat ca a fi ateu a ajuns ceva "cool" si multi discuta fara argumente logice)"Uite aici profesore sau nu mai stii ce ai scris.

Răspuns utilizator avertizat
| Inception explică (pentru remus1007):

" credincios NU ESTE EGAL numai cu ortodox.
credincios e si musulmanul si catolicul si penticostalul, si da pana si ateul este credincios ateismului lui.
Lamurit?"Tu ai încadrat si ateismul in religie.Ca doar ai enumerat toate religiile.

| bleakk a răspuns:

M-am plictisit de aceasta intrebare, ah...

Răspuns utilizator avertizat
| forthewicked a răspuns:

Ca să întrebi tu, iubita.

| Syndre a răspuns:

Aproape fiecare ateu trece printr-o perioadă în care caută să porte discuții contradictorii cu persoanele religioase. Majoritatea se plictisesc cu timpul de aceleași discuții și renunță, unii însă nu.

| forthewicked a răspuns:

Atunci scuză-mă. Ca să întrebi tu, iubire.

| HereToHelp a răspuns:

Nu stii niciodata de unde sare iepurele

| Lucică1998 a răspuns (pentru Dorugar):

Uite încă unul care nu face nici o diferența între o religie inventata in mare parte de oameni si credința in Dumnezeu si in Biblie.

| a3e6u9 a răspuns:

Pentru mine e normal să critic credințele iraționale, fie că sunt credințe religioase, astrologie, medicină alternativă, etc. Cred că adevărul e important.