| Geryking a întrebat:

Nu mi-am facut mirul la 12 ani si la mine in oras se face din 8 in 8 ani si asta ar insemna ca trebuie sa am 20 de ani pana cand imi fac mirul. Problema e ca sunt catolic si fara mir nu ma pot casatori, si la 20 de ani o sa fiu in strainatate si nu o sa mai am timp de mir. Nu stiu ce sa fac. Am o problema serioasa si am nevoie de sfaturi. HELP!
Va rog nu raspundeti rautacios.

Funda!
Scuze de categorie dar e cea mai vizitata.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa-ti faci mirul si in strainatate. Acolo sunt mai multe biserici catolice. Stai linisti ca gasesc ei popii o modalitate sa-ti ia banii!

| danay72 a răspuns:

Daca te intereseaza punctul de vedere al Bibliei, Dumnezeu nu cere asa ceva.

| milan9 a răspuns:

Despre ungerea cu mir se vorbeste in Scriptura de multe ori...

| PedoBarbie a răspuns:

Ai 12 ani şi şti ce o să faci la 20 de ani. Cred că ai o agendă cu tot unde te duci sau ce faci în următorii 60 de ani. Biserici catolice există în străinătate chiar mai multe ca aici. Nu ai specificat în ce ţară o să fi.