| darklove354 a întrebat:

Ce parere are Biserica despre proiectiile astrale? Poate fi considerat un pacat?

5 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

-... in timp ce un dobitoc prin excelenta ar spune ca sunt reale.-
Completare la "Un incuiat la minte va spune ca este opera diavolului, altul si mai incuiat iti va spune ca sunt halucinatii."

| Dorugar a răspuns:

Biserica nu are pareri referitoare la proiectii astrale, ci are pareri doar despre proiectiile financiare.
Cat despre ce esta pacat, biserica nu are niciun drept moral sa se pronunte din moment ce ea insasi este intruparea pacatelor capitale prin faptul ca s-a nascut din minciuna, s-a impus prin crime si chiar si astazi traieste din sarlatanie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde pe cine intrebi.
Un incuiat la minte va spune ca este opera diavolului, altul si mai incuiat iti va spune ca sunt halucinatii.
Dar am citit despre preoti care faceau frecvent bilocatie, deci proiectia astrala este joaca pentru incepatori.

| vampyremisa a răspuns:

Sunt reale si toti putem face asta prin meditatie. Calugarii budisti o fac zilnic.

| Krsdt a răspuns:

Vaticanul detine telescopul Hubble. De curand a recunoscut posibilitatea existentei vietii extraterestre, oficial.
Mno, acum, raspunde tu la propria-ti intrebare.winking