| Megas a întrebat:

ce parere aveti despre teoria autronautilorl antici? mi se pare interesant faptul ca "actualii" zei sa nu fi fost decat niste vizitatori de pe alte planete, iar din lipsa de cunoastere sa fie inerpretati drept zei :D priviti aici ozn-uri in icoane http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......giburg.jpg
incredibil nu?
http://www.secretelefemeilor.ro/assets/images/madonnaufo .jpg
http://www.lovendal.net/......restrilor/

10 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Asta nu spune nimic!
Se transferă inexplicabilul către extratereștrii!

| Zenicide a răspuns:

E o "teorie" slaba. Presupun ca ai urmarit Ancient Aliens ceva timp, vad ca are success mare la noi. Nu sunt dovezi deloc ca ne-ar fi vizitat extraterestri.
Acel show, Ancient Aliens e cunsocut ca fabrica dovezi si abuza intensiv de lipsa de cultura generala a unora.
Nici macar 50% din informatiile pe care le prezinta nu sunt corecte. Mi-a palcut acest show la inceput dar au transformat-o intr-o mizerie pentru bani. au fabricat dovezi si au denaturat realitatea despre aparitia a mai multor monumente, etc.
Lovendal nu e un site de incredere, doar cei mai prosti si superstitiosi frecventeaza acel site. Lovendal e ca si Ancient Aliens, ar scrie orice pentru popularitate happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zenicide):

Dragule acea teorie "slaba" cum o zici tu, numai este asa slaba din cateva motive, si anume tongueiramidele din punct de vedere astronomic era pozitionate foarte exact in diametri exacti, iar pentru un asa proiect iti trebuie vedere din spatiu si cunosti geometria spatiala, era clar egipteni antici nu aveau sateliti. In mare parte piramidele sunt construite, intr-o pozitie care pentru ocultisti au o anumita conotatie ca de exemplu linile Ley.

| Zenicide a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt pozitionate perfect in comparatie cu ce. Ce anume? Poti gasi constelatii care se potrivesc cu casele de pe strada mea in forma de "L" laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zenicide):

Faza e ca au fost special pozitionate asa.

| Zenicide a răspuns:

Aici vei gasi cateva din greselile intentionate celor de la Ancient Aliens.
http://www.youtube.com/watch?v=j9w-i5oZqaQ

| Thunderstruck a răspuns:

Si 'mnezo cu toata gasca lui au fost extraterestrii daca teoria e adevarata, nu se aplica doar zeilor actuali.

| Zenit313 a răspuns:

Teoria conform careia rasa umana a fost influentata in mod direct sau indirect este mult mai credibila decat multe religii(nu toate).

Sunt 4 teorii ale rasei umane:
1. Am evoluat 3, 5 miliarde de ani.
2. Am fost modificati genetic.
3. Am fost creati.
4. Suntem noi extraterestrii, care ne-am salbaticit si ne revenim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zenit313):

Sunt de acord cu a 2 a teorie.

| Zenit313 a răspuns (pentru anonim_4396):

Toate au argumente si dovezi care le confirma sau nu.
Inca nu avem un raspuns exact.