| Pufuletica98 a întrebat:

Satanisti pot sa iubeasca avand in vedere ca religia lor este bazata pe negativitate si egoism(in sensul ca trebuie sa te gandesti doar la tine si sa te doara in cot de altul ce sufera)?!

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Satanistii nu pot iubi. dupa cum ziceai si tu sunt egoisti: la ei e vorba doar de sex, sa se simta ei bine si nimic mai mult

45 răspunsuri:
| razvi99 a răspuns:

Nu stiu

| Dumitru73 a răspuns:

Nu exista egoism pur, care sa excluda in mod absolut iubirea fata de o alta persoana.
Da, pot iubi chiar si ei.

| Mădă0611 a răspuns:

De parca poti sa controlezi sentimentele. oh go on
Crestinii pot sa urasca/omoare/sa nu le pese de altii avand in vedere ca religia lor este bazata pe iubire si ierate? Pot.

| RAY a răspuns:

De egosim vorbesti? crestini egoisti nu exista sau crestini negativi?

cred ca fiecare om are o parte rea si buna indiferent de cea ce este, acum sper ca nu sa isi arati iubirea de crestin si o sa ma raportezi cum faceti voi mereu

| danut a răspuns:

Dragostea IZVORASTE de la Dumnezeu, cum poate un satanist sa Iubeasca atata timp cat este cu "partea adversa"?

| dracu14 a răspuns:

Nu prea cred, satanistii sunt mai nepasatori si mai egoisti ca mine(si crede-ma sunt o persoana foarte egoista)
ei isi iubesc doar propria persoana(si nu-i critic pentru asta)

| Pufuletica98 explică (pentru RAY):

laughing nu o sa te raportez! Am pus o intrebare pentru a asculta opinii diferite indiferent daca sunt de acord cu ale mele.Da, sunt crestina dar am invatat sa respect alegerile altora! Ai incredere cand iti spun ca nu suntem toti la felwinking

| Pufuletica98 explică (pentru dracu14):

Sunt alb si sunt mandru de asta?! Drug free?! Da...mi-am dat seama ca esti putin egoist laughing) sa inteleg ca nu esti fan a Rihannei.

| usuk a răspuns:

Evident ca pot iubi, se iubesc pe ei insisi. logic

| dracu14 a răspuns (pentru Pufuletica98):

Drug free-fara droguri, sunt adept al modului de viata sXe

| tudorviorel a răspuns:

Nu stiu la ce fel de iubire te referi.dar daca te referi la ce spune scriptura; sa iubesti pe aproapele tau ca pe tine insusi; nu stiu citi dintre noi fac asta.cred ca constatam cu amaraciune ca majoritatea dintre noi sintem satanisti desi ne numim crestini

| RAY a răspuns (pentru Pufuletica98):

Fi serios toti sunteti la fel

| Pufuletica98 explică (pentru RAY):

Chiar si eu?! Voi ateiii sunteti chiar rasisti! Tu nu cunosti crestinii adevarati pentru ca nu vrei sa vezi adevarul! Tu chiar ca esti un adevarat ateu:orb si cu prejudecati!

| RAY a răspuns (pentru Pufuletica98):

Am vrut sa spun cu toti suntem la fel

| Pufuletica98 explică (pentru RAY):

Nu chiar toti! Fiecare isi vede religia in moduri diferite si are un propriu Dumnezeu. Data viitoare incearca sa te exprimi corect si eu sa fiu mai putin agresiva happy.

| RAY a răspuns (pentru Pufuletica98):

Ma refer ca fiecare are o parte nagativa si pozitiva, vezi ca ca crestin trebuie sasi iubesti dusmani

| Pufuletica98 explică (pentru RAY):

Da stiu. Daca cineva te supara tu sa nu il bagi in seama si sa nu fii manios pe el.Crestinismul nu e greu de urmat. :p

| HueyFreeman a răspuns (pentru Pufuletica98):

Bun, avem o rasa noua. Caucazieni, Negroizi, Mongoloizi, Hispanici si Crestini. Stii ce-i ala rasism?

| Pufuletica98 explică (pentru HueyFreeman):

Rasism e atunci cand ai prejudecati despre o persoana care nu cunosti dar le ai doar pentru cea ce este si in cea ce crede.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Pufuletica98):

Gresit. Rasismul se defineste prin ura fata de o persoana sau un grup de persoane de o anumita culoare (caucazieni=albii, negroizi=negrii, mongoloizi= cu tenul galben, hispanicii= cu tenul masliniu). Prejudecata este un act natural si reflex pe care il face orice om din instinct.

| Pufuletica98 explică (pentru HueyFreeman):

Rasismul nu este doar "pe culori".Mai este si rasismul impotriva homosexualitatii, a evreilor, a persoanelor cu ochi de chineji si a persoanelor care au alte religii de exemplu razboiul intre credinciosi si necredinciosi.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Pufuletica98):

Rasism, de la rasa. Rasa se refera la culoarea pielii cand vine vorba de oameni. Homosexualii nu sunt o "rasa", iar evreii sunt un popor. "Chinejii" (chinezii) sunt mongoloizi. Ceea ce zici tu se cheama discriminare si nu exista niciun razboi intre teisti si atei (intre religii este), decat oameni care nu profita de dreptul de a se informa.

| Pufuletica98 explică (pentru HueyFreeman):

Informeaza-te tu mai bine.In primul rand rasele nu exista.Se cheama clasificarea caracterelor.Structura ADN-ului este la fel pentru toti oamenii.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Pufuletica98):

*Clap**clap**clap*. Multumesc capitane "Rasa se refera la culoarea pielii cand vine vorba de oameni.", citesti printre randuri? Desi "rasa" este un termen care descrie foarte prost asta. Si nu, daca structura ADN-ului ar fi fost aceeasi atunci am fi toti la fel, clone.

| Pufuletica98 explică (pentru HueyFreeman):

Suntem la fel genius! De exemplu singura diferenta dintre noi si oamenii de culoare este cantitatea de melanina din piele ce face pielea mai inchisa.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Pufuletica98):

Prostiile pe care le debitezi sunt prea mari. Si ce determina diferenta cantitatii de melanina? Structura ADN-ului, in el se stocheaza informatiile genetice ale fiecarui individ. Unele caracteristici sunt specifice fiecarei rase. (De exemplu pielea neagra, vocea specifica si scula lunga la negroizi si ochii dispusi oblic, pielea galbena si scula mica la mongoloizi). Chestiile astea ai sa le inveti la liceu.

| Pufuletica98 explică (pentru HueyFreeman):

Dragule eu sunt in primul an de liceu.si doi albi pot avea diferente mari la scule dar asta nu inseamna ca sunt doua rase diferita.Cat despre caracreristicile oamenilor sunt toate diferite.Fie ca sunt persoane de culoare, fie caucazici suntem toti la fel in interior. Daca ar fi fost cum spui tu acele persoane ar muri fara nici un drept si tratati ca animale, cea ce nu sunt!

| HueyFreeman a răspuns (pentru Pufuletica98):

Marimea este doar o caracteristica intalnita la negroizi, nu am zis ca daca esti alb nu poti sa o ai mare. Dar in cele mai multe cazuri negrii o au mai mare. Iti repet, daca structura ADN-ului nostru ar fi identica, cum sustii tu ca este, atunci am fi clone.

"Daca ar fi fost cum spui tu acele persoane ar muri fara nici un drept si tratati ca animale, cea ce nu sunt!" Asta este dea dreptul patetic.

| Pufuletica98 explică (pentru HueyFreeman):

Patetic?! Ai auzit vreo data de sclavii di america de acum cateva sute de ani? Albii credeau ca erau animale si ca au fost facuti doar pentru a munci exact ca magarii sau boii...da tu nu cred ca stii ce spui.Nelson Mandela s-a luptat degeaba ca rasisti inca mai sunt si tu esti dovada!

| HueyFreeman a răspuns (pentru Pufuletica98):

Da, ce ai afirmat este patetic. Tu esti cel care considera ca oamenii care nu au culoarea ta sunt animale ce nu au drept sa traiasca si ma faci rasist pe mine. Eu nu sunt cel care afirma ca toti suntem clone. Nenea Mandela a facut bine ce a facut, dar daca nu era Martin Luther King Jr. atunci negrii nu aveau drepturi nici azi in America.

Tu debitezi prostii si ataci un grup de persoane. Eu iti dovedesc ca prostiile pe care le-ai spus sunt gresite (ca doar d-aia sunt prostii) iar apoi treci la ad hominem. Mai treci pe la scoala, biserica iti face rau.