| Pufuletica98 a întrebat:

Satanisti pot sa iubeasca avand in vedere ca religia lor este bazata pe negativitate si egoism(in sensul ca trebuie sa te gandesti doar la tine si sa te doara in cot de altul ce sufera)?!

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Satanistii nu pot iubi. dupa cum ziceai si tu sunt egoisti: la ei e vorba doar de sex, sa se simta ei bine si nimic mai mult

45 răspunsuri:
| Pufuletica98 explică (pentru HueyFreeman):

Auzi ia nu mai abera tu atat.Tu ai zis ca oamenii de culoare sunt diferiti de noi cea ce dovedeste ca esti rasist.Incercam sa iti dovedesc ca esti ca cei ce spun ca sunt animale.Citeste mai bine si o sa vezi ca eu sunt impotriva rasismului.PS sunt fata si ma duc in biserica cand vreau eu si nu te mai uita la rahaturile alea de desene japoneze pentru ca sunt inutile. Daca ai ceva inteligent de comentat spune-mi daca nu drum bun si cale batuta.

| Disharmony a răspuns:

De când religia influenţează sentimentele unui om? Adică, dacă aş fi satanistă, automat n-aş mai fi în stare să iubesc? Creştinii vor spune automat că un satanist nu poate să iubească, fiindcă ţine că ăla rău, însă e o prostie. Poţi să iubeşti, să urăşti, să suferi şi să fii fericit indiferent de religia pe care o ai.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Pufuletica98):

Diferit nu inseamna inferior, ai probleme cu capul, incerci sa dovedesti ca sunt ceva ce nu sunt dintr-un motiv pe care numai tu il stii. Bine ca esti fata, nu ma intereseaza, bine ca vrei sa fumezi, nu ma intereseaza. Rahaturile alea sunt mai credibile decat toata religia ta, sa inteleg ca tu te uiti pe Disney Channel?

| Pufuletica98 explică (pentru HueyFreeman):

Nu draga eu am o viata sociala si nu ma prea uit la tv.Prefer sa ies cu prietenii, sa merg la petreceri si sa citesc.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Pufuletica98):

Bun, atunci atacurile asupra vietii personale nu isi au rostul.

| Pufuletica98 explică (pentru HueyFreeman):

Mda...

| EvangelineDS a răspuns:

Da, evident ca pot iubi se pot casatori si pot face copii pentru ca la urma urmelor sunt si ei oameni nu?

| EvangelineDS a răspuns (pentru al3xander):

@al3xander iti bati joc de mine?! Sunt curioasa cate stii tu despre Satanism.Nu e vorba de sex, e vorba si de dragoste nu-i poti baga pe toti in aceeasi oala.

| al3xander a răspuns (pentru EvangelineDS):

In primul rand satanistii fac un juramant de slujire al satanei si de lupta impotriva lui Dumnezeu. vrei sa stii mai multe? uite aici http://www.normal-paranormal.ro/....../index.php
ca sa citez: "Cinstirea lui Satan se realizeaza, intre altele, prin consum excesiv de alcool, droguri, prin jertfirea unor animale, practicarea sexului in grup si invocarea spiritelor malefice.". deci sexul in grup inseamna dragoste?

| EvangelineDS a răspuns (pentru al3xander):

Deci nu e adevarat.
http://satanismul.blogspot.ro/2010/01/bun-venit.html Chestiile alea-s aberatii scrise la betie, chiar is altii care chiar cred astea?

| EvangelineDS a răspuns (pentru al3xander):

Deci nici macar n-ai deschis link-ul, nu?

| al3xander a răspuns (pentru EvangelineDS):

Ba da l-am deschis dar as vrea sa stiu si eu cum se face la voi un ritual ca vad ca spune-ti ca alea sunt doar minciuni si filme? daca 2 satanisti se iubesc cum fac nunta? noi crestinii stim ca unele fapte sunt pacate, la voi exista pacate? am putea dezbate subiectul despre asta la infinit. nu ma intereseaza ce religie au altii dar hai sa nu fim ipocriti. ca de exemplu putem spune despre musulmani ca iubesc cand ei au nu stiu cate neveste?

| EvangelineDS a răspuns (pentru al3xander):

Acele ritualuri care implica sacrificarea oamenilor si a animalelor nu sunt reale, Satanismul nu implica sacrificii de origine umana sau animala; nu exista pacate in afara de cel al prostiei. Si nu sunt o Satanista.

| al3xander a răspuns (pentru EvangelineDS):

Da cum sa nu totul este o minciuna: noroc de voi (ca vad ca zici ca nu esti satanista dar militezi pentru satanisti, pe sistemul eu nu sunt roman dar ce tare e Romania) care ne luminati ca sunteti pasnici si nu faceti rau nimanui ca doar dracu e bun si el in felul lui nu? doar religiile astea naspa zic de el ca e rau. sincer imi pierd vremea cu tine. lasa-ne in pace si duceti-va sa va rugati la diavol sa ne faca rau noua la astia care suntem impotriva lui.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Fara suparare :* De ce-ti pierzi timpul si chinui mintea cu intrebari inutile? :*winking E prea neintersant si imposibil sa raspunzi la toate intrebarile lumii si intrebari pe care nimeni nu le pune (pentru ca nu-i intereseaza), nu? tongue :*