| soffie a întrebat:

Se considera fiind pacat daca nu mergi la Inviere? Daca da, de ce?

6 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Eu consider ca da, pentru ca este cea mai mare sarbatoare crestina.

| OctoberandApril a răspuns:

Iarta-ma pentru ceea ce va urma sa zic
daca esti de religie ortodoxa stai acasa.atata nesimtire ca la sarbatorile ortodoxe n-am mai vazut nicaieri. oamenii uita ca-s la biserica si se imping se cearta se calca in picioare.au tupeul sa vorbeasca de simboluri precum invierea impartasania iar ei n-au pic de bun simt si\sau evlavie...

| rutanklan a răspuns:

Da e mare pacat, nu vezi cine cu ce e imbracat, cu ce masina au venit sotii Popescu, ce salar are parintele Mitrasca, de ce nu mai apar Apostol si sotia impreuna. E foarte mare pacat sa nu iti pierzi 3 ore din viata facand ture pe langa biserica.

| Danielcristian a răspuns:

Nu e pacat, daca ar fi pacat ar fi trecuta in biblie ca zi de sarbatoare, dar cum in biblie nici pastele nici craciunul, nici sfinta maria nu sunt zile de sarbatoare, nu este pacat. Nici nu este pacat daca in ziua sabatului nu mergi la biserica, pacat este acela cind: urasti pe aproapele tau, bei, fumezi, maninci necurat, lucrezi in ziua sabatului, te ti numai de rele, acela e pacat.

| soffie explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri happy sa aveti un Paste Fericit >big grin

| kriystina19 a răspuns:

Nu este nici un pacat toate astea cu invierea si slujba sunt traditi facute de preoti. Paste fericit.