| RAY a întrebat:

Se inchina Satanistii Moderni Satanei/Diavolului?

Satanistii Moderni nu cred in nici o forta superioara spiritual lor insisi.

Ei nu cred nici in existenta lui Dumnezeu nici a lui Satana.

Esenta satanismului este independenta, gandirea libera, nicidecum slujirea vreunui zeu.

Satanistii sunt proprii lor zei, si se inchina corespunzator.

http://www.bisericasatanista.org/......lului.html

daca nu credeti nici in dumnezeu nici in satana de ce va numiti satanisti?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY explică (pentru gorlan):

De ce se numesc asa? de ce nu se numesc ateii? tu stii ca ei fac rau ateilor in mod indirect?

| RAY explică (pentru ßirGagaWelch):

Sincer nu stiu, habar nu am de ce se numesc asta nu are logica a fi satanist crezi in satana logic nu?
eu cred ca vb de niste copii dusi cu pluta sincer

| nesuferit a răspuns (pentru RAY):

Spre deosebire de atei, satanistii pot face vraji... noi nu

Răspuns utilizator avertizat
| RAY explică (pentru gorlan):

Nu ma intereseaza ce fac, ma intereseaza faptul ca spun ca nu cred in dumnezeu, satana, cand aud asta crestini ne fac pe noi ateii satanisti pe buna dreptate

| RAY explică (pentru nesuferit):

Nu-mi pasa ce fac ei, imi pasa ce prosti spun ei pentru ca afecteaza ateii

Răspuns utilizator avertizat
| nesuferit a răspuns (pentru gorlan):

Nu crezi in divinitati, te proclami propriul tau zeu, pai asta zic ateii de mult timp, care mai este rostul satanismului aici?

Răspuns utilizator avertizat