| 220V a întrebat:

Se zice in biblie ca trebuie sa respecti cele 10 porunci, ca daca nu ajungi in iad, parca? Cate din cele zece porunci ati incalcat pana acum si de cate ori? Asta pentru cei care cred in asa ceva, eu personal nu cred

14 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Poi 8 din 10, un nou record!
Adică mai exact am încălcat:
1. Eu sunt Domnul Dumnezeul Tau; sa nu ai alti dumnezei afara de Mine.
2. Sa nu-ti faci chip cioplit, nici alta asemanare, nici sa te inchini lor.
3. Sa nu iei numele Domnului Dumnezeului tau in desert.
4. Adu-ti aminte de ziua Domnului si o cinsteste.
7. Sa nu fii desfranat.
8. Sa nu furi.
9. Sa nu ridici marturie mincinoasa impotriva aproapelui tau.
10. Sa nu poftesti nimic din ce este al aproapelui tau.

Yeah, yeah, I am evil!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

1. Eu sunt Domnul Dumnezeul Tau; sa nu ai alti dumnezei afara de Mine.
2. Sa nu-ti faci chip cioplit, nici alta asemanare, nici sa te inchini lor.
3. Sa nu iei numele Domnului Dumnezeului tau in desert.
4. Adu-ti aminte de ziua Domnului si o cinsteste.
5. Cinsteste pa tatal tau si pe mama ta, ca bine sa-ti fie si multi ani sa traiesti pe pamant.
6. Sa nu ucizi.
7. Sa nu fii desfranat.
8. Sa nu furi.
9. Sa nu ridici marturie mincinoasa impotriva aproapelui tau.
10. Sa nu poftesti nimic din ce este al aproapelui tau.

citind legile sunt un pic dezamagit, nu am incalcat prea multe, le-am pus pe "to do list"

| negru30 a răspuns:

Draga - vezi ca tu ceri deja spovedanie

| 220V explică (pentru negru30):

Cine eu?

| negru30 a răspuns (pentru 220V):

Da - ha ha ha - " cate porunci ati incalcat "

| 220V explică (pentru negru30):

Aproape toate, eu ti-am spus ca nu cred asa ceva

| Zangetsu a răspuns:

Aproape toate, in afara de aia sa nu ucizi(nu stiu daca ucisul in counter-strike se pune)

| 220V explică (pentru Zangetsu):

Acolo ii cel mai grav

| wintage a răspuns:

Eu cred dar si ca sa iti raspund la intrebare :
All of them with few exceptions.

| adisuper a răspuns:

Pe toate big grin de cate ori? cine dracu mai tine numarul? oh go on

| jo_7646 a răspuns:

Aproape toate.

| Nolkyz a răspuns:

Nu stiu, nici nu-mi pasa daca le-am incalcat laughing daca am facut ceva ce era impotriva acestora am facut-o pentru mine si pentru binele meu asa ca nu am incalcat nimic.

| Lseparatio a răspuns:

Toate! Desigur! Si pentru. Zangetsu poruncile se refera la toate formele de a ucide nu doar cel propriu. Dar e o adevarata doctrina in legatura cu asta care cred ca nu isi are locul aici. O zi cat mai placuta tuturor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si te f.te grija de mantuirea altora cum ma f.te pe mine de interesul tau subit de raspunsul la problema. uite ce; eu imi vad de treaba mea, tu iti vezi de drum.corect?