| Hammurabi a întrebat:

Steregoi :
"Imi dai fundita? Apesi in dreptul raspunsului meu pe fundita si asa raspunsul meu va aparea cel castigator. Incearca sa-mi dai fundita daca vrei... "

A cerși e creștinește?

21 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Psalmi 37,25. Am fost tânãr, si am îmbãtrânit; dar n-am vãzut pe cel neprihãnit pãrãsit, nici pe urmasii lui cersindu-si pâinea.
A cersi NU este crestineste si crestinii NU cersesc niciodata.

| RAY a răspuns:

Da,majoritatea crestinilor cred in dumnezeu ca sa le ajute

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e creștinește, dar supraviețuiești.

| minrest a răspuns:

E crestineste, in interpretarea lui Steregoi. De asta a fost dat afara Steregoi de la Martorii lui Iehova; a cerut un mic ajutor. Ceva pentru el, ceva pentru sora lui, ceva pentru mama lui; in conditiile in care toti trei frecventasera congregatia locala, iar el chiar lucrase ceva; iar acum toti trei sunt bolnavi (le urez sanatate). Cum Martorii trimit banii la Turnul de Veghere, i-au spus ca vor fi toti trei fericiti in Lumea Noua! Asa ca cersitul ii vine la indemana lui Steregoi.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Nu stiam asta, parerea mea nu mergi la biserica pentru banii

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Explica asta intr-un raspuns al lui, o conversatie despre Martori. Exact, la biserica dai bani; e normal sa iti platesti partea la cheltuieli. O fi avut nevoie disperata, nu il judec; s-o fi imbolnavit brusc. Naiv din partea lui sa creada ca poate sa scoata bani de la Martori.

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Care creștini, man?
Tu îl vezi pe Steregoi vreun smerit religios? Nu e decât un fake care aberează aiurea, încercând să mimeze cunoașterea religiei și a dogmelor. Respiră falsitate prin toți porii.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu il cunosc dar abereaza grav

| Holiday a răspuns:

Nu cersea bre, te invata cum sa alegi raspunsul castigator...

| Hammurabi explică:

E nah. O să ard în iad că vrei tu.
Oi fi tu vreun trimis special.
Sau ai impresia că ce faceți tu, Steregoi şi alți câțiva pe site-ul ăsta, vă mântuieşte?
Nici habar n-aveți de capul vostru.
I-a caută pasajul ăla din Biblie unde spune că "un lucru făcut prost, e mai rău decât un lucru nefăcut deloc" poate găsiți pozele voastre acolo.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Man Danubianus era sarcastic cu tine

| Hammurabi explică (pentru RAY):

Sorry, atunci.
N-am fost pe fază, am crezut că e vreun prieten de-al lui Steregoi. laughing

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Esti cu curu'n sus?

| Hammurabi explică (pentru sofisis):

Rău. laughing

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Doar asa putem sa vorbim cu crestini pe teme religioase prin sarcasm, ca in rest iti da dureri de cap

| minrest a răspuns (pentru Hammurabi):

Prieten al lui Steregoi? Asta e contradictie in termeni.

| Hammurabi explică:

Sorry man. Eram atat de enervat de Steregoi ăsta că nici n-am mai putut fi atent.

| gabicoo a răspuns:

Ajutorați un copil sărman. Orfan de ambii părinți.
Dacă nu mă crezi întreabă de tata. E ăla care fumează la colțu' străzii.

| mentholinks a răspuns:

Se pare ca Dumnezeul lui Steregoi nu e in stare nici fundite pe site sa-i ofere in schimbul reclamei pe care i-o face.

| Octavian199 a răspuns:

Si tu esti 'ignorat'? rolling on the floorNumai copiii fac asta.Si Steregoi cred ca e copil,

| gogu220 a răspuns:

Ştii vorba acea bătrânească: cine cere nu piere, da nici renume nu are.