| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva nume de fete/baieti non-religioase? Nume care sa nu fie "de sfant"?

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

Hasan, Muhamed, etc.

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Catavencu, Pacala, Basescu, Iohanis, Orban...toti din aceiasi tagma, fara sfinti...

| anonim_4396 explică (pentru danut):

Urate nume... da' pana acum sunt singurele non-religioase deci e bine laughing

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum vrei si frumoase, alea s-au dat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alege-l pe cel mai frumos pentru îngerașul tau!
2 Prenume
boy:Levi Fineas, Clim Andrew, Mattis Alexandru, Erast Gabriel, Abel Matteo, Noe Nicolas,
girl:Miriam Adelina, Miruna Annabel, Abella Irina, Alissa Ermina, Sonia Ștefania, Siușha Arianna, Andrada Livia, Alexia Beatris, Brenda Olivia, Lisandra Anna, Abigail Eunice, Naomi Estera, Flora Natalia+Anastasia Maria.
Acestea sunt toate compuse de mine.

1 Prenume
boy:Beniamin, Austin, Denis, Ottis, Martin, David,
girl:Adelina, Lorena, Analisa, Doris, Aurora, Amelia, Catunia, Adonia, Elisa, Iriss,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine i-ai pune un nume reprezentativ decât ales prin excludere, cred că ar aprecia mai mult dacă numele său ar însemna ceva frumos, impunător sau important.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care sa nu fie religioase? SI ce vrei nume romanesti, de flori sau altceva? Sau toate numele care nu apartin vreunei religii?
Victoria, Irina, Andreea, nici Alexandra nu-i nume religios.
Consider ca faza cu intrebarea este pentru ca sunt foarte multe persoane care au aceleasi nume religioase. Dar acum ma intreb daca si unele nume istorice sunt considerate religioase.
Camelia, Alina, Monica, Catalina, Andrada, Adina, Carina, Ariadna.
Daniel si Nicolae sunt religioase.
Anca, Zambila, Narcisa, Margareta, Viorica, Violeta.
Claudia, Tristan, Catalin, Rebeca, Robert, Laura, Lorena, Fabiana, Ramona, Simona, Simina, Serena, Eliza, Tatiana, Luciana, Ileana, Ilinca, Raluca, Mirela, Olimpia, Carmen, Adnana. Lehana, Sele, a Cleopatra, Luna, Luiza, Rodica.
Poate m-am incucrat la unele.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau neaparat nume romanesti, imi plac si cele straine. Vreau toate numele care nu apartin vreunei religii, pentru ca numele religioase sunt deja "luate" de foarte multi oameni.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Nume de fete: Dumitriţa, Daniela, Nicoleta, Carolina, Corina, Crina, etc.

Nume de băieţi: Cosmin, Dinu, Tiberiu, Florin, Iasmin, Marius. Nu am auzit să fie aşa nume de sfinţi.

Totuşi există şi nume de sfinţi foarte frumoase.