| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva un site de unde pot comanda online bratari sfintite(acele bratari din snur negru) care sa apartina de Biserica Ortodoxa?

Răspuns Câştigător
| roxaa15 a răspuns:

Da de ce nu cumperi dintr-o Biserica sau dintr-o Manastire?

| PulbereDeStea a răspuns (pentru roxaa15):

Stiu ca asa ar fi cel mai bine dar nu stiu sa fie ceva excursii de genu, in zona in care locuiesc eu.Iar masina mea nu am.

| roxaa15 a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Draga mea daca cumperi de pe vreun site risti sa nu fie sfintite

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă găsesc proști, o să se apuce să vândă și „ kaka sfânt ".
Toți care au făcut școală în intervalul 1948-1990 au fost învățați la școală că nu există nici un Dumnezeu, și că religia este o minciună.
Toți preoții fabricați în acel interval de timp sunt în realitate Atei.
Ateu este și fostul ofițer de securitate Dan Ilie Ciobotea, ajuns ulterior patriarh.
Toată conducerea Bor-ului este formată numai din oameni „fără Dumnezeu", care ca să își acopere în fața proștilor ateismul, au decis să facă catedrala Prăbușiri Neamului.
Dacă erau atei normali și nu doar javre în conducerea BOR-ului (bisericii ortodoxe române), ar fi zis dacă tot avem bani, hai să construim un cartier de case, pentru oamenii săraci. Dar fiind numai o adunătură de gunoaie, și de atei nemernici, nu au făcut un spital sau niște case, ci o clădire inutilă, și au zis să facă catedrala „ Mântuirii Neamului ".
De fapt, este catedrala Prăbușirii neamului.
În loc să îți cumperi o brățară frumoasă tu vrei „brățară sfântă ".
Biserica Ortodoxă Română nu are nimic în comun cu valorile creștine, în măsura în care există ceva valoros în creștinism, iar tu vrei să îi îmbogățești pe scârbele astea de popi.
Nu cred, că în toată România, sunt măcar cinci popi, care nu sunt atei.
Eu l-am cunoscut personal pe gunoiul Constantin Galeriu http://ro.wikipedia.org/wiki/Constantin_Galeriu,
care nu s-a jenat să vrea foarte mulți bani, pentru ceva pentru care nu trebuia să îmi ceară nimic!
Patriarhia are magazine unde vinde diverse.
Nimic legat de Bor, nu este sfânt, că ei sunt o adunătură de atei răi. Eu am fost un ateu convins timp de 24 de ani.
Preoții BOR-ului, nu că sunt niște atei, ci sunt atei, care practică meseria de preot, mințind oamenii.

| PulbereDeStea a răspuns (pentru MMihai):

Am inteles punctul tau de vedere.Da este adevarat ca exista preoti care nu merita sa fie considerati preoti, dar nu sunt toti asa. Oricum vina este a noastra nu a lui Dumnezeu, daca preotii sau unii preoti sunt persoane care au luat calea raului sa zic asa, nu inseamna ca noi restul lumii nu mai avem de ce sa credem in Dumnezeu si in Sfanta Biserica. Pana la urma Dumnezeu este ultima speranta, pentru ca nu ai sa gasesti un prieten mai adevarat decat El.Nu vreau o bratara frumoasa, vreau o bratara simpla si de la o manastire.Frumusetea vine din interior nu din exterior. Mersi pentru sfat oricum. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta iti spun si eu poti merge la orice manastire si cumperi de acolo. Sincer site-uri nu stiu.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://divin.cabanova.com/super-bratari.html
Sunt foarte frumoase o sa iti placa

Sper sa te ajute