| JajaAliensHere a întrebat:

Stiti vreun forum/site catolic? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Http://www.actiuneacatolica.ro/

10 răspunsuri:
| 1dintrevoi a răspuns:

Iti recomand cu caldura site-ul Arhidiecezei Romano-Catolice de Bucuresti. De acolo poti obtine multe adrese utile.
Uite si un link direct pentru site-uri recomandate:
http://www.arcb.ro/index.php?option=com_jportfolio&Itemid=427

| JajaAliensHere explică (pentru 1dintrevoi):

Multumesc mult! happy Stii cumva si niste novene in caz de necazuri si probleme de sanatate?

| 1dintrevoi a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Personal, n-am apelat la asa ceva, insa stiu multe persoane care in fiecare zi de marti se roaga Sfantului Anton la biserica. Uite aici un link cu mai multe informatii:
http://www.greco-catolic.ro/rugaciuni.asp?autor=calea&id=4

Ai si o rugaciune pentru probleme de sanatate mai spre final.
Sper sa te ajute!

| 1dintrevoi a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Ps: te rog, ai mare grija cu acel bioenergetician. experienta m-a invatat ca un astfel de tratament alternativ nu face casa buna cu rugaciunea sincera, facuta in biserica. poti sa iei sau nu in seama acest sfat, eu doar am simtit nevoia sa te avertizez.

| JajaAliensHere explică (pentru 1dintrevoi):

Nu-i nicio problema... multumesc pentru sfat! Oricum de o vreme ma gandesc sa renunt la terapia asta. Mi se pare cam dubioasa... Dar de unde stiai de bioenergetician?

| 1dintrevoi a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Am un noroc ciudat sa dau peste persoane care au legaturi cu astfel de terapeuti. E un fel de voce interioara care imi spune sa raman pe loc si sa cercetez. Ma crezi sau nu; dupa ce ti-am raspuns la intrebarea cu novena aveam sentimentul ciudat ca-ti pot spune mai multe. Am intrat pe profilul tau si; la un mom; printre raspunsurile tale mi-a sarit in ochi cuvantul "bioenergetician". Iar acum 15 min; desi ma chinuiam sa dorm de ceva timp; mi-am pus in minte un pariu: daca deschid contul; gasesc raspuns de la tine. Si iata ca am gasit... E un fel de sensibilitate dezvoltata doar cu anumite persoane. Poveste lunga happy

| JajaAliensHere explică (pentru 1dintrevoi):

Inteleg perfect la ce te referi. Eu am apelat din disperare la acel bioenergetician... E o poveste lunga. Poate iti voi explica mai multe maine printr-un mesaj privat.

| 1dintrevoi a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Mie imi plac povestile lungi. Daca simti nevoia sa povestesti; aici suntwinking Numai bine!

| JajaAliensHere explică (pentru 1dintrevoi):

Ma bucur! happy Noapte buna!