| Nilsson a întrebat:

Sunt demne de luat in considerare regulile sanitare din Biblie?
Ar fi prevenit aceste reguli multe epidemii de-a lungul istoriei?

Urmăriți următorul clip:

https://youtu.be/WbY3A5u0XvA

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

M-am uitat si sa stii ca are dreptate Biblia in legatura cu aceste reguli ale mentinerii sanatatii, pe care le-am observat si eu atunci cand am citit. Daca era ascultat in adevaratul sens al cuvantului ceea ce a fost scris in Biblie, rata epidemiilor ar fi fost cu mult mai mica decata se cunoaste in prezent. Si apropo, cum sa mai negi cunoasterea DUMNEZEIASCA dupa ceea ce ne-ai dat sa vizionam?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Posibil orice in lumea asta dar sa nu uitam ca nu degeaba a fost scrisa Biblia, ea are un scop pentru care a fost facuta. Biblia e cea mai veche carte din istoria omenirii si va exista pana la sfarsitul speciei umane.

| Meme10Memu a răspuns:

Toti oamenii se nasc atei in legatura cu tabla inmultirii. Trebuie cineva sa le predea. La fel si cu disciplina numita religie adevarata trebuie predata celor mici.

Prima lege pentru carantina din istoria umanitatii a fost data de Dz israelitilor.

| Meme10Memu a răspuns:

Cu acest virus Dumnezeu da ocazia oamenilor sa arate supunere fata de legea carantinei data de El in Biblie. Daca s-ar fi respectat nu ar fi murit niciun om de covid.

Dar omul de stiinta a scormonit unde nu-i era permis. S-a tot jucat cu liliecii pana ce virusul mortal a parasit locul stabilit de Dz in lilieci.

| Algo098 a răspuns:

Biblia a fost scrisa cu ceva timp in urma. De atunci lumea a mai evoluat si are reguli sanitare mai bune.

| Helper07 a răspuns:

Intrebi sau vrei confirmare?