| 4b a întrebat:

Tacerea poate fi mai grea de suportat decat niste vorbe spuse la manie?!

Răspuns Câştigător
| gimibv a răspuns:

Cand Dumnezeu ne va schimba caracterul vom intelege cat de greu este sa taci maqi ales atunci cand crezi ca ai dreptate

5 răspunsuri:
| nuutzuu a răspuns:

Tacerea doare groaznic!

| adelina899 a răspuns:

Da. Indiferenta doare.

| iamy a răspuns:

Imi place sa ''urlu'' experienta personala dar asta e inca o dovada ca exist.
Tacerea? Uneori e un semn de sfidare sau dupa cum e clasificata de unii'' intelepti'' poate fi o dovada de prostie.
''Unii tac din prostie, altii din intelepciune oricum, tacerea lor vorbeste''.

| iamy a răspuns:

Imi place sa ''urlu'' experienta personala dar asta e inca o dovada ca exist.
Tacerea? Uneori e un semn de sfidare sau dupa cum e clasificata de unii'' intelepti'' poate fi o dovada de prostie.
''Unii tac din prostie, altii din intelepciune oricum, tacerea lor vorbeste''. Oricare ar fi motivul tacerii--doare rau.

April
| April a răspuns:

Fara indoiala ca tacerea e mai greu de suportat; si nu prin ea insasi,ci pentru faptul ca nu stii ce ascunde:poate fi o iertare,poate fi o condamnare,poate fi o indiferenta,s.a.m.d. Vorbele spuse la manie,regretate aproape totdeauna de cel ce le-a spus, macar lamuresc lucrurile, stii cum stai.Dar cel ce se confrunta cu o tacere e un suflet chinuit:nu stie ce sa creada, spera si se teme in egala masura. Tacerea poate fi cea mai grea pedeapsa, mai ales pentru un suflet sensibil.