| Meme10Memu a întrebat:

Cercetarile stiintifice se fac iar tehnologia si industria s-au inventat pentru a tine pasul cu saracia si bolile si pentru a compensa munca grea cu sudoarea fetei si pentru a compensa in mica masura viata grea in care Adam si Eva au aruncat omenirea prin pacat. Dupa Armaghedon nu va mai fi nevoie de tehnologie si nici de limba engleza pentru ca Iehova Dumnezeu va rezolva problema saraciei, oamenii nu se vor mai imbolnavi si nu vor mai imbatrani si nu vor mai muri, iar limba engleza nu se va mai vorbi in paradisul restaurat si extins pe intreaga planeta Pamant. In Imparatia lui Iehova Dumnezeu se va vorbi o singura limba insa nici una dintre limbile care sunt in prezent. La Armaghedon, prezis in Biblie, Isus cu ingerii lui vor distruge toti satelitii artificiali facuti de om si inclusiv statia spatiala internationala.

Poluarea planetei Pamant si stricarea conditiilor climatice este o dovada ca omenirea este pe un drum gresit cu aceasta stiinta laica, cu tehnologia si cu industrializarea.

Apocalipsa capitolele 20, 21.

1 Corinteni 13:8b:"dacă sunt limbi vor înceta, dacă este cunoștință ( stiinta ) va fi înlăturată."

1 Corinteni 1:19-21:" Căci este scris: „Voi face să dispară înțelepciunea ( stiinta si tehnologia ) înțelepților ( oamenilor de stiinta ) și voi înlătura inteligența ( stiinta si tehnologia cu tot cu inteligenta artificiala ) învățaților ( oamenilor de stiinta )". 20 Unde este înțeleptul ( omul de stiinta, inginerul )? Unde este scribul ( academicianul )? Unde este polemistul ( ateul ) acestui sistem? Nu a arătat Dumnezeu că înțelepciunea ( stiinta si tehnologia ) lumii este o nebunie? 21 Căci, întrucât lumea nu l-a cunoscut pe Dumnezeu prin înțelepciunea ( stiinta si tehnologia ) ei, Dumnezeu, în înțelepciunea lui, a considerat că este bine ca, prin nebunia a ceea ce se predică, să-i salveze pe cei ce cred."

Ce puteti spune?

Răspuns Câştigător
| Eisenheim a răspuns:

Absolut de acord. Însă cum ai menționat, după Armagedon. Până atunci însă o sa ne lovim de toate astea, bineînțeles mai puțin de sateliți,așa că ar fi bine sa ne ajutam,pe acest site de exemplu,cu cate un sfat util in situația de față, in conformitate cu zilele actuale, până la venirea lui Iehova, Isus, îngeri și ce ai menționat happy