| Dorugar a întrebat:

Tinand cont de faptul ca NIMICUL exista si a existat inainte de toti vecii, si va fi exista in vecii vecilor, sa tragem concluzia ca Nimicul este fratele lui Dumnezeu? Sau poate chiar el este Dumnezeu?

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nimicul a existat si exista dar el este egal cu nimic.Nu te va ajuta cand vei merge inaintea lui Dumnezeu cu nimic!

| Încrucişătorul a răspuns:

Defineste 'nimicul' acela de care zici deoarece e putin vag ce incerci sa descrii si sa intrebi.

| Alphawolf a răspuns:

Si daca luam in considerare ca nimicul nu exista, nici nu a existat, putem trage concluzia ca Dumnezeu nu are frate.
Ce zici Ema, am dreptate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa te intreb tu esti de religie mozaica?

| TooNight a răspuns:

Tinand cont ca tu, esti creatia lui Dumnezeu,(care exista si a existat inainte de toti vecii, si va exista in vecii vecilor) dupa parerea ta, crezi ca esti facut din nimic?:O

| TheTigerX a răspuns:

Pentru multa lume tu insasi reprezinti un nimic daca e sa o luam asa