| Vladi4ok a întrebat:

TPU! Am citit versurile de la rapul POcaitii-dezvaluiri.Ei sunt ortodocsi? Cred ca sunt sectanti, fiindca in melodia asta se spune:Aveti pe Dumnezeu in hirtie, si se spune: Cu mana care furi iti faci cruci prin caterale.Intrebarea este Ei sunt ortodocsi? si a doua:Ei judeca in meloia asta pe ortodocsi? FUNDA

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Le place sa li se spuna pocaiti, dar sunt lupi in piei de oaie

41 răspunsuri:
| AOLEVRIC a răspuns:

Nu stiu daca sunt sectanti sau nu, dar in melodie ii cam judeca... "cu mana care furi iti faci cruci ".

Răspuns utilizator avertizat
| ErrorFound a răspuns:

Ei sunt pocaiti, si numele o spune. "Captain obvious strikes again!"

NOname
| NOname a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Cred că s-a atrofiat de la atâta inactivitate (partea a creierului responsabilă de logica).

Răspuns utilizator avertizat
NOname
| NOname a răspuns (pentru Vladi4ok):

Fără supărare, dar este cam greu să te abţii de la ironii, când dai peste o întrebare gen "O trupă numită "Vegetarieni" credeţi că e formată din non-vegetarieni? Iar când aceştia spun "cu o mâna îţi mângâi câinele, cu alta îţi tai porcul", credeţi că îi critică pe consumatorii de carne?".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Nu exista un cult cu numele de pocaitii. Si clar ii judeca pe hoti ordocsi

| Kalla a răspuns:

Da,sunt sectanti si sunt foarte religiosi. Cand am fost la bunica mea la tara nu m-a lasat sa port pantaloni scurti si tricouri unde se vede sutienul si erau 30 de grade afara...

| Maxim96 a răspuns:

Pocaitii se vor pierde.Este o singura biserica mantuitoare!

| VannyFeiereisz a răspuns:

Da, ei sunt sectanti. Ei nu judeca niciun ortodox nimic, nu stiu de unde ai inteles tu asta. Doar pentru ca in Romania majoritatea sunt ortodocsi, asta nu inseamna ca e valabil si pentru America. Versurile acelea descriu un pasaj din Biblie care face referire la faptul ca multi prooroci FALSI vor incepe sa vorbeasca despre Domnul, peroane care fura, care omoara sau care au o functie foarte importanta (lacomia apare in fel si chip, poti dori sa fii prezbiter la o Biserica, dar e gresit daca iti doresti asta doar pentru a ocupa o functie importanta, fara sa iei in considerare ceea ce ar trebui sa vorbesti oamenilor ca prezbiter)

| Nicoleta a răspuns (pentru Maxim96):

Nu zău? laughing

| Nicoleta a răspuns:

La fel cum ortodoxia este un cult, la fel si celelalte sunt tot culte, nu secte.
In Romania, secta este considerata "martorii lui iehova" de exemplu.
Nu orice cult in afara celui ortodox este secta.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Nicoleta):

Complexe de superioritate. Cine nu este crestin este pagan, iar cine nu este ortodox este sectant.

| EmaS a răspuns:

Nu trebuie sa judeci un om dupa culoarea religioasa. Numai Dumnezeu cunoaste inima si faptele fiecarui om.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru Vladi4ok):

Tu ce iubesti pe Dumnezeu si Cuvantul Sau sau cladirile unei biserici?

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru Vladi4ok):

Tu esti plin de ura si ea vine de la stapanul tau.
Zelul lor evanghelistic vine din convingerea interioara pe care o face Cuvantul lui Dumnezeu care spune:,, Duceţi-vă şi faceţi ucenici din toate neamurile, botezându-i în Numele Tatălui şi al Fiului şi al Sfântului Duh.
20 Şi învăţaţi-i să păzească tot ce v-am poruncit. Şi iată că Eu sunt cu voi în toate zilele, până la sfârşitul veacului." Amin.
Cu cat suntem mai maturi spiritual, cu atat vom recunoaste mai mult cat de departe suntem de gloria lui Dumnezeu. Cu cat ne apropiem mai mult de oglinda, cu atat ne vedem mai clar imperfectiunile. Pentru crestini, oglinda este Hristos.
De aceea, nu trebuie sa ne surprinda faptul ca cei care L-au cunoscut cel mai bine au fost cei mai constienti de imperfectiunile lor si cei mai recunoscatori pentru dragostea si harul Lui.Isus Hristos evidentiaza dragostea fata de ceilalti manifestata prin grija pentru ei, in nevoile in care se aflau:flamanzi, insetati, in temnita, bolnavi. Mai tarziu, Apostolul Pavel exprima aceasta in 1Corinteni 13, prin expresiile ''nu sunt nimic'', ''nu-mi foloseste la nimic,''''dragostea nu va pieri niciodata''. Oricat de mult ar incerca omul firesc sa-si ascunda limitarile si conditionarile iubirii fata de aproapele, cand se apropie de Cuvantul lui Dumnezeu, nu poate sa nu constate ca El porunceste fara nici o ezzitare,, Sa iubesti pe aproapele tau ca pe tine insuti.,,

Răspuns utilizator avertizat
| bobbyjah a răspuns:

Nu,ei spun doar adevaraul

| EmaS a răspuns (pentru Vladi4ok):

Ii urasti pentru ca dragostea lui Dumnezeu nu locuieste in tine. satan aduce ura. Stii ca cine uraste este un ucigas?,, Cine nu iubeşte pe fratele său rămâne în moarte. Oricine urăşte pe fratele său este un ucigaş; şi ştiţi că niciun ucigaş n-are viaţa veşnică rămânând în el. (1 Ioan 3, 14-15),,

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Vladi4ok):

Mai sa fie ce si-a aratat "iubirea crestina" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Kalla):

Aha sa inteleg ca bunici tai sunt neoprotestanti? Si apai cum de ai tai sunt ordocsi?

| EmaS a răspuns (pentru Vladi4ok):

Daca nu te pocaiesti in iad te duci!

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru Vladi4ok):

Tu ai o mare problema.

Răspuns utilizator avertizat
| Nicoleta a răspuns (pentru Vladi4ok):

Mai bine nu te mai lauda ca esti crestin. Vorbele tale dovedesc altceva. Tu nu suporti cand esti contrazis, asta e problema ta.Si din frustrarea asta improsti cu noroi in stanga si in dreapta.E un site public asa ca fiecare are dreptul de a-si exprima optiniile.