| Ele68 a întrebat:

TPU am si eu o intrebare Dumnezeu poate sa fie un Elefant?

12 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Unii considera Vaca ca fiind sacra! Nu m-as mira sa aud ca pentru altii elefantul e cel sacru!

| Raniia a răspuns:

Dumnezeu este Duh.El este peste tot dar nu -L vezi, te inchini in Duh si Adevar.

| CherryLove a răspuns:

Da, Dumnezeu se poate transforma si intr-un elefant dar de ce ar face-o? Nu are sens. Dumnezeu este atotputernic si atotcunoscator. Nu are nevoie sa se transforme in nimic, El este doar Dumnezeu. tongue

nony
| nony a răspuns:

Cand esti cel mai smecher din Univers, poti fi ce vrei tu, prietene.

| adisuper a răspuns:

Nu înţeleg întrebarea, fi mai explicit.

| Archdaemon a răspuns:

Nu, Dumnezeu poate fi un extraterestru, extraterestrii ne-au ajutat sa construim si ne-au dat din genele lor nu Iisus...

| protos87 a răspuns:

Dumnezeu poate cate vrea, dar nu vrea cate poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca TU te simti elefant, inseamna ca tu fiind facut dupa chipul si asemanarea Lui, si D-zeu poate fi elefant.Ai vreo nelamurire?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vitel nu a putut fi, cred ca nici elefant nu se pune problema.nu ca nu ar putea.dar e contrar principiilor sale.da tu te poti inchina la al meu.e numai trompa tot.tu stii ce spunea unul care in loc de penis avea pusa o trompa de olifant? de cand o am se chinuie sa-mi bage un mar in c.r.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o intrebare tu poti fi un pui de rinocer?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ca nu existaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa