| Voodoo20 a întrebat:

TPU Credeti in Dumnezeu eu cred in el 100% da vreau sa stiu de la voi daca credeti si voi in el daca sunteti crestinii adevarati funda happy P. S si eu sunt crestin am fost botezat in altar.

Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Eu cred in Dzeu si voi crede intotdeauna happy

32 răspunsuri:
| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Las-o balta frate. Dumnezeu nu exista!

| Voodoo20 explică:

CataUK sa vad ce o sa ai dai dupa aia lui dumnezeu cand o sa mori ca el vede el aude el e atotputernicu el e atotstiitorul voi sunteti doar niste prostii care scrietii aburelii sa vad ce o sa ai dai CataUK cand o sa mori si o sa faci cunostinta cu dracel da sa stii ca e un tip foarte cald laughing rolling on the floor

| tweety08 a răspuns:

Ai citit Biblia? si ce parere ai?

| ZvT a răspuns:

Eşti un semi-analfabet cu iq-ul unui cimpanzeu. După 3 ore de conversaţie faţă în faţă te fac să crezi în ce zeu vrea **** mea, pentru că proştii sunt uşor de manipulat.

| PCDemon a răspuns:

Eu inca nu am ajuns la o concluzie.

Consider ca viata a inceput de la o forta divina (Dumnezeu), stiti voi, acea chestie cu Adam si Eva; dar in acelasi timp, cred si teoria evolutiei (Ramaphitecus->etc.etc...pana la Homo-Sapiens-Actualis)

Pentru oamenii care cred in stiinta, acea teorie a evolutiei e mai potrivita pentru. ei.
Pentru oamenii religiosi, teoria Biblica li se potriveste.

Eu sunt undeva pe la mijloc.

| negru30 a răspuns:

Foarte bine faci Dumnezeu sa te binecuvanteze iar cei care rad de EL sa le dea Dumnezeu - Tatal ce crede EL ca merita fiecare

| davidtm a răspuns (pentru Mirciuuuuuuuu):

De ce nu exista?

| PCDemon a răspuns (pentru Voodoo20):

Tocmai ai mai savarsit un pacat prin raspunsul ala happy

| Bia_8599 a răspuns:

DA, cred in Dumnezeu, in Isus Hristos si in Cuvantul Lui- Biblia!

| CobraLeon a răspuns (pentru Voodoo20):

Tocmai ma pregateam sa dau un respuns mai complex...insa ceea ce ai scris tu m-ai sus m-a determinat ca esti decat un pusti de 13 ani care crede in d-zeu, doar pentru a ajunge in rai.

| answers4you a răspuns:

Da, si eu cred in Dumnezeu din toata inima. Si in legatura cu cei care nu cred, ce siguranta aveti voi k nu exista Dumnezeu, rai sau iad? Credeti in presupusele dovezi aduse de anumiti oameni precum ca nu exista Dumnezeu. Insa alti oameni au dovezi k exista. Asadar, lucrurile acestea se combat una pe alta. Iar daca voi toata viata o s-o tot tineti asa, o sa negati existenta Lui, si dupa ce muriti o sa mergeti in iad, in chinul VESNIC, dupa cum scrie si in Biblie, atunci ce o sa faceti? Nimic, pentru ca o sa fie prea tarziu. Asa k ganditi-va de 2 ori inainte de a trage concluzii pripite. In plus, Biblia ne indeamna doar la lucruri bune, folositoare. Nu vad nici un motiv pentru care sa n-o urmez. GOD BLESS YOU ALL

| Coconutz a răspuns:

Nu cred.

| Kosuchin a răspuns:

Eu...cred.in preasfanta limba de romana si apostolii ei, regulile de gramatica.
Dupa cum se pare, te duci in iad~~~

| VladimirPutin a răspuns:

Bă eu cred că am o pișare de le lasă gura apă la creștinii ăștia laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru answers4you):

Wow, ai fost botezat in altar! Asa, si? Asta nu te face crestin. Ai citit biblia? Ce parere ai despre nenumaratele paradoxuri care rezulta din ea? Ce crezi despre bunatatea netarmurita a lui dumnezo' si tot raul din lume, inclusiv cel provocat de acolitii lui? Ai citit istoria religiilor? Ai auzit de desenele rupestre care reprezinta cosmonauti, cu mult timp inainte de venirea lui jeezas? De alea ce crezi?

| Angel0 a răspuns:

Esti doar un troll cu un IQ de gaina.

| adisuper a răspuns (pentru answers4you):

Indemnurile la crima din biblie sunt lucruri bune?

| EmaS a răspuns:

Cred in Dumnezeu din toata inima mea.

Răspuns utilizator avertizat
| Varahil a răspuns:

Pai,incepand cu username-ul tau,continuand cu intrebarile pe care le-ai pus,si terminand cu muzica pe care o asculti, totul arata ce"crestin" esti! Sau crezi ca daca ai fost botezat, e suficient? si satanistii au fost botezati cand erau mici.In ceea ce priveste intrebarea aia cu Jesus, daca te abtineai, filosof ramaneai.Ieri a intrebat o fata tot chestia asta si s-a ars. Daca ai fost botezat in altar, esti baiat.Esti in toate mintile? Sau la cuvantul"crestin"ai tastat din greseala "s"-ul?

| Trinitas a răspuns (pentru answers4you):

Si de unde ai tu certitudinea ca asa o sa se intample?

| answers4you a răspuns (pentru adisuper):

Ia zi-mi tu unde se indeamna la crima in biblie? chiar sunt curioasa. ai uitat cumva porunca,, sa nu ucizi?'' nu stiu de unde mai scoateti atatea bazaconii... spune-mi pagina unde scrie asa ceva si apoi mai vorbim.

| adisuper a răspuns (pentru answers4you):

Cand vorbim de biblie nu spui pagina ca difera de la carte la carte pagina.Citeste vechiul testament si ai sa vezi singur(a).

| answers4you a răspuns (pentru adisuper):

Pai zi-mi macar de unde sa citesc. Concret.

| answers4you a răspuns (pentru Trinitas):

Cred, pur si simplu cred.,, Dacă mă încred în Dumnezeu şi El există, câştig infinit. Dacă mă încred în Dumnezeu şi El nu există, nu pierd nimic. Dacă nu am încredere în Dumnezeu şi El există, pierd infinit. Dacă nu am încredere în Dumnezeu şi El nu există, iarăşi nicio pierdere.''

Blaise Pascal în Gânduri

| answers4you a răspuns (pentru KodrutZ):

Crezi tu k esti in masura sa ma judeci pe mine daca sunt crestina sau nu? Si in primul rand am zis ca,,, cred in Dumnezeu'', n-am zis ca,, am fost botezata in altar'' (nici n-am auzit expresia asta pana acum..asa se zice la ortodocsi?) Si tot raul din lume oare nu se datoreaza tot oamenilor? Bunatatea lui Dumnezeu este fara masura pentru ca indiferent ce pacate ai facut, El tot te iarta daca te caiesti si te intorci la El. Asta nu ti se pare de ajuns? Lumea n-ar fi fost asa daca Adam si Eva n-ar fi pacatuit. Iar acolitii lui Dumnezeu oare n-au fost si ei tot oameni? Orice om greseste, si in biblie scrie clar k nu exista om fara pacat. Si in legatura cu desenele rupestre de care ai zis: tu crezi tot ce vezi la televizor? Asa cum mass-media prezinta tot felul de lucruri neadevarate sau adevarate partial, de unde stii tu k cei care au scris respectivele carti au stiut intocmai? Auzi acolo, desene care reprezinta cosmonauti inainte de venirea lui Isus. lol ...Nu mai citi atatea,, basme''

| KodrutZ a răspuns (pentru answers4you):

Daca tu crezi din principiu toate bazaconiile din biblie, sa avem pardon, dar eu nu mai continui discutia, Nu de alta, dar am lucruri mai bune de facut. P.S. Desenele respective se afla in mai multe locuri in lume, pot fi vizitate, au fost datate si rasdatate de o multime de specialisti. Pe linga asta, mai sint epopeile si scrierile similare bibliei insa datate anterior ei care contin referinte la vizitatori din stele si altele similare. Desigur ca alea sint povesti, iar biblia e singura scriere de genul asta plina ochi cu adevaruri, fiind cuvintul lui dumnezo', nu? Biiiine...

| Darwin05 a răspuns (pentru answers4you):

Ia uite, draga, aici indeamna la crima biblia:

"Cel care nu rămâne în mine, o să fie aruncat ca o tulpină de viță de vie, care se va usca și va fi adunată și aruncată în foc ca să ardă."

Despre aceste cuvinte se spune ca ar fi ale lui Isus. Deci, daca nu cred in el, merit sa ard ca o tulpina de vita de vie uscata? Nu esti deloc informata, dar te crezi o mare cunoscatoare a religiei.

Despre inchizite si crimele facute de aceasta ce parere ai?
Despre cruciade, ce zici?

Mai informeaza-te!

| HermioneLove a răspuns (pentru KodrutZ):

Tu crezi in D-zeu?

| KodrutZ a răspuns (pentru HermioneLove):

Nu, conceptul de dumnezo' asa cum e imbratisat de religia crestina e o jignire adusa inteligentei umane.