| anonim_4396 a întrebat:

Mdea... nu va enerveaza cei care zic ca daca esti crestin esti automat obsedat de Dumnezeu? oameni buni, stiati ca exista si atei obsedati? (nu vreau sa vorbesc de rau, pentru ca eu apreciez ateii pentru hotararea lor) sunt acei care nu suporta crestinii pentru ca daca esti botezat automat esti obsedat de Dumnezeu, inseamna ca toata ziua vorbesti de Dumnezeu si nimic altceva. dar astia cred ca sunt vreo 10 pers de pe site, care oricum probabil ca nu fac asta toata ziua nici ei. dar de parca asta conteaza in viata, si astea sunt criteriile dupa care caracterizezi un om. daca se trage dintr-o famile de ortodoxi automat e obsedat, toata ziua se roaga, merge in fiecare zi la biserica si nu suporta omul care nu-i credincios si nu face un pacat nici obligat. dar daca iubesti pe cineva pentru calitatile lui si afli ca-i crestin, gata, e un ipocrit. credeti-ma ca nici mie nu-mi plac obsedatii, ma enerveaza la culme, si nu vorbesc de toti ateii pentru ca majoritatea is de treaba. si cei care jignesc atat crestinii sa se gandeasca de acum ca ii jigneste pe toti copiii si userii de pe site si de la celalalte categorii care nu se implica in religie, pentru ca TPU nu este un site religios!

6 răspunsuri:
| Vladuthz a răspuns:

Sunt atat crestini obsedati (gen ema, care nu se regaseste decat in religie, pentru ca in societate e vai si amar de ea, dar daca ar incerca sa-si gaseasca oameni compatibili cu ea viata ei s-ar imbunatati drastic) si atei obsedati (acei pusti sau oameni cu gandire adolescentina care se cred buricul pamantului si care toata ziua se lauda ca sunt atei). Un adevarat om isi tine credinta pentru el si in caz de e provocat da argumente inteligente pentru a-i demonstra celuilalt parerea lui.

| sorinL1 a răspuns:

Stereotipuri, in ambele tabere.

Si putina gramatica: ortodocsi*. jignesc*/jigneste*.

| Kentakeji a răspuns:

Frumoase stereotipuri intr-adevar. Ai scris multe porcarii in acea "intrebare" si cred ca cea mai mare dintre ele a fost:

"TPU nu este un site religios!"

Si:

"daca se trage dintr-o famile de ortodoxi automat e obsedat, toata ziua se roaga, merge in fiecare zi la biserica si nu suporta omul care nu-i credincios si nu face un pacat nici obligat"

Daca ai fi citit biblia ai fi vazut ca asa trebuie sa iti traiesti viata.
Sa te rogi mult la dumnezeu, sa i-l pupi in ***, sa mergi in casa lui (biserica) si sa urasti ateii, homosexuali, alte religii si persoane cu religii diferite, si sa face lucruri stupide ce le fac crestinii in general.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nici pers ca ema care isi spune ca oamenii invie in africa pe bune cum sa nu te enerveze / te respect ca respecti atei bravo tie citeste si asta http://ro.wikipedia.org/wiki/Evolu%C8%9Bie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da tu ce esti? crestin care pupa in fund ateii, fiindca-i este frica de ei? sau de parerile lor? eu nu apreciez ateii de loc.nici nu-i urasc fiindca nu pot, dar nu -i apreciez sub nici o forma.

| HyperionCo a răspuns:

"Nu va enerveaza cei care zic ca daca esti crestin esti automat obsedat de Dumnezeu?" Parerea mea, e ca Dumnezeu e unul si acelasi pentru toti. Cat despre "a fi obsedat de Dumnezeu" sincer iti zic, sofy23, credinta e ceva ce fiecare om trebuie sa o aibe si sa fie constient de ea. Nu inseamna ca daca vb toata ziua despre Dumnezeu, chiar esti credincios cu adevarat. Cat despre oamenii respectivi, alta treaba n`au.