| anonim_4396 a întrebat:

Ceva pentru astia care sunt suparati pe viata ca nu au ei bani si`s urati si au puta mica, mai exact suparati pe Dumnezeu.
Voi ce vreti mancava-s sa stam intinsi cu burta la soare toti, sa ne dea Dumnezeu blonde bune, sa nu cumpere paine si sa ne dea bani si noi doar sa stam sa ragaim bere?
sunteti putin [ mai mult ( MUUULT mai mult ) ] cretini sau retardati mintal.
si inca ceva pentru aia care cred ca Biserica iti cere, nu de fapt nu credeti ca cere voi credeti ca va obliga sa dati bani, stati linistiti ca nu e asa.
Nu Dumnezeu cere bani, oamenii ( prin persoana preotilor) cer bani.
deci ar trebui sa fim suparati pe noi ca suntem urati cu puta mica si saraci nu pe Dumnezeu.
"Dumnezeu ne da la toti da nu ne baga pe card"

Si aici vreau sa terminam pe tema aste religioasa, ca nu stie nimeni cine si daca are dreptate, si m-am saturat sa vad pe site-ul asta toti cretineii atei cum se cearta si se umfla ei in scula cat de jmecherii sunt ei ca sunt atei.majoritatea sunteti asa ca aia emo. dupa curent
si inca ceva cu care va inchid de tot "O data ce ai fost botezat ca crestin ( cacofonie permisa de in gramatica limbii romane ), poti sa asculti tu rock si sa te dai cu capu de pereti, ca ateu nu poti sa devii, decat daca nu esti botezat. o data botezat crestin pe viata crestin, macar de forma

10 răspunsuri:
| chelstone a răspuns:

ReiVaN, WAW tu de unde ai mai aparut?!
Bai, frustratule, ai deschis o discutie inutila, fara un fundament real. Hai, spune tu, unde ai vazut aici pe site ateu care vrea bani de la dumnezeu?! Pentru atei, dumnezeu nu exista, ce bani sa vrea ateul de la ''nimeni''?

''"O data ce ai fost botezat ca crestin ( cacofonie permisa de in gramatica limbii romane ), poti sa asculti tu rock si sa te dai cu capu de pereti, ca ateu nu poti sa devii, decat daca nu esti botezat. o data botezat crestin pe viata crestin, macar de forma''
Bai frustratule, cred ca ti-a plecat creierul la plimbare, nici el nu te mai suporta. Afirmatia asta este o gogorita:
1. Ma sterg la cu.r cu botezul pe care l-am primit, oricum nu-mi aduc aminte nimic de atunci si nu are vreo insemnatate.
2. Ateu devii in urma convingerilor pe care le ai, 3 scaldari pe care ti le face un popa fara voia ta n-au insemnatate. Ca sa fii ateu nu trebuie sa faci botezuri, ca la sectanti (in speta crestinii), ateismul nu este o religie:
RELÍGIE ~i f. Credință în existența unei forțe supranaturale (care implică un ansamblu de acte rituale) și adorarea ei. [G.-D. religiei; Sil. -gi-e] /

| Trinitas a răspuns:

Bun, si ce rezolvi cu asta? Absolut nimic, o data pentru ca sunt si atei care se dau smecheri, dar si crestini care zici ca-s scapati de la 9, si a doua oara pentru ca ai un limbaj de dol lei jumatate.
Si mai trist decat faptul ca exista si persoane care se dau atee doar ca sa fie "cul" este ca exista persoane a caror viata se rezuma numai la inchinat si lins icoane. Primilor le trece, la un moment dat se maturizeaza si le vine mintea la cap (unii) dar pe cineva indoctrinat nu-l mai poti trezi la realitate nevăr.
Iar faza cu botezul e falsa. La un an sau chiar mai putin nu cred ca te-a intrebat cineva daca vrei sau nu sa devi crestin. Crestin esti daca (cacofonie) crezi in Dumnezeu, nu pentru ca te-a bagat popa-n apa de trei ori. Si daca nu crezi in Dumnezeu poti sa fi botezat de 15 ori (desi nu cred ca e posibil) ca tot nu te numesti crestin. Dar asta e una din mentalitatile idioate romanesti, sa te botezi pentru ca asa e frumos, sau asa e bine, sa crezi in Dumnezeu ca sa nu ajungi in Iad s.a.m.d.

| Ecea a răspuns:

Asa o fii "mancami-ai"

| Laura a răspuns:

Păi, "mânca-ne-ai", te crezi prea deștept, și chiar nu ești. La botez nu ne întreabă nimeni dacă vrem sau nu să aderăm la o religie; nu le pasă decât să facă scuba-diving cu bebeluși (cât mai repede, să n-apuce să înceapă să judece!) pe bani, vorba lui Mircea Badea. Mai târziu profităm de libertate religioasă. Sincer, nu te simți ca un sclav?

| Kosuchin a răspuns:

Odata oaie, pe viata oaie? Lol

| 19marian60 a răspuns:

IN definitiv, tu ce crezi ca esti, ateu sau crestin?
1 Cu limbajul afisat mai sus nu POTI fi crestin!
2 Ateu, nici atat ca esti botezat, nu e asa?
3Ai demonstrat ca nu esti nici ateu nici crestin.
4 Daca faci rost de bani,iti mai creste un pic aparatul de facut pipi,te duci la scoala, inveti ceva si reusesti sa vezi cum esti de fapt, poate dispàri de pe meleagurile astea! Asa ca urmeaza-ti cursul! DISPARI!

| d1onn5o a răspuns:

"mai exact suparati pe Dumnezeu"
Prin definitie ateul respinge existenta lui dumnezeu.
Acum spune-mi tu mie domnule logica, cum poti fi suparat pe ceva inexistent?
Frustrarea si lipsa de exprimare coerenta e prezenta la tine in toate propozitiile.Si dupa cum a zis si trinitas, a fi botezat nu inseamna ca esti crestin, ci ca ai "scapat" de pacatul stramosesc, de aia se boteaza copiii.Nici macar asta nu esti in stare sa afli pe cont propriu...
De crestinopati ca tine trebuie sa scape societatea.

| thealchemist a răspuns:

Felicitari pentru atitudine, dar tu chiar crezi ca un ateu-satanist chiar nu poate fi botezat? pentru ca eu numai din astia stiu.

| niNNu a răspuns:

1.Botezul nu te face crestin, crestin te face abureala aia de credinta.rolling on the floor. 2.Cu postul asta nu ai rezolvat nimic ai aratat dor ca esti frustrat si oricum nimeni nu o sa te bage in seama.Nu iti convin intrebarile de la sectiunea religie nu intra.

| xFire a răspuns:

Total de acord cu tine!