| navarre a întrebat:

Trageti concluziile! http://www.youtube.com/watch?v=j7AwWqpZKI4
Omul este,,dracu ". Nu exista nici o aratare paroasa si cu copite!
Iadul, raiul,(aceste tertipuri mitologice ) sunt aici si acum,deoarece calitatea vietii este data de calitatea gandirii.
Nicaieri nu este si nici nu va fi vreun loc cu rau de lapte su altundeva,unde sunt cazane cu smoala. Povesti inventate cu scopul de infricosare a berbecilor si oitelor din turma,care culmea sunt condusi de niste ipocriti fara margini (popi,pastori),care propaga ca doar prin ei,prin ritualurile si casele lor(biserici, case de rugaciuni) putem fi,, aproape" de Divin, si culmea totul contracost! http://www.youtube.com/watch?v=uCpIdhT7MgE
FALS! E timpul sa vedem altfel viata, acest dar minunat dat de Divin! E timpul sa progresam, e timpul sa ei atitudine!
Fii alaturi de un viitor a planetei mai bun! http://www.trilulilu.ro/imagini-personale/alatura-te

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu prea am priceput!

| ghiolbitza a răspuns:

Nu poti sa-ti afirmi credinta in divin fara sa accepti existenta ne-divinului (iad, diavol, etc.). Nicaieri in invataturile religioase crestine nu apare iadul ca fiind plin de cazane cu smoala si diavoli cu coada si coarne. Astea sunt imagini ''plantate'' in mintea noastra de mass-media. Fiecare religie (din cele 3 existente pe glob) recunoaste existenta celor 2 destianatii finale pentru fiecare om - Rai sau Iad, si fiecare vine cu o descriere mai mult sau mai putin grafica a acestor locuri.

| Qinz a răspuns:

Este asa sigur pe tine. Da cine zice ca diavolu are copite coarne, si de alea. Lucifer era cel mai frumos inger, ai dreptate creatura cu coarne, si copite nu exista.
Si iadul focul si celelalte, focul poate sa insemne dragostea lui Dumnezeu pentru om, si suferinta de om de a sta departe de Dumnezeu, o durere sufleateasca, ai dreptate poate nu exista cazane cu smoala, da mai exista o viata, mai ales ca Dumnezeu ne-a inzestrat-o in cap. ''Dumnezeu a dat gandul vesniciei''

Răspuns utilizator avertizat