| ForJesus a întrebat:

Trăim vremurile apocaliptice?
http://www.youtube.com/watch?v=8SdzoniTlX8&feature=share

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Apocalipsa se implineste sub ochii nostri.Pacat ca unii nu vad acest lucru.

| miradoniz a răspuns:

Vremuri apocaliptice? Cum adica, nu au fost dintotdeauna? Vestea cea buna a existentei Domnului nostru Iisus Hristos nu se va pierde niciodata cu adevarat.Mesajul încrederii si al dragostei, independente de suferinta, va exista mereu pentru cei care se vor ridica împotriva presiunii amorfe acelei "lumi"nemiloase cu cei care nu îi apartin.Eu cred într-o Apocalipsa VESELA a Domnului nostru Iisus Hristos, adica o sursa de desfatare si de bucurie-"nesimtita"cu siguranta, în ochii celor care prefera sa îsi toarna cenusa în cap în public.Dar tot ce vine de la Domnul nu poate fi decât bun.Iar viata-asa cum e-de la El ne vinehee hee

| Wehrmacht a răspuns:

Bai! Sunteti dezaxati! Tot ce e pe pamantul asta e apocaliptic/demonic/satanist si multe altele.Aia a spus clar ca au vrut sa faca aceva anti terorism dar cineva tot trebuie sa gaseasca un defect si sa bata campii.Voi credeti ca informatiile alea ar pica in mana oricarui tampit?

| William a răspuns:

Apocaliptice insemnand ca sfarsitul lumii este aproape? Da si nu. Da sfarsitul lumii este aproape si nu, nu este chiar asa aproape. Acum doar cine vrea isi pune cip, dar o sa vina o vreme cand daca nu o sa ai cip nu o sa poti sa cumperi sau sa vinzi nimic. E cam departe vremea aia, macar 5 ani. Dar pana la Ziua Judecatii propriu-zisa, ziua in care Iisus va veni iar pe pamant mai este muuuuult (cel putin asa sper).

| DomineRex a răspuns:

Vezi ca pe hartia igienica are un cod de bare 666, sa nu o mai folosesti.

| doctorul5 a răspuns:

Ne apropiem incet dar sigur.

| doctorul5 a răspuns:

@ raimusicc
"traim in era prostiei aduse la extrem din pacate"
Daca te-ai vedea cum scrii! rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manipularea in masa isi face datoria, apropo la pocaiti tv = arma lui dracu, netul = arma suprema lui dracu, telefonul = comunicare cu dracu, microundele daca esti posedat acolo isi bagi capul sa iasa dracu din tine, simnti ca esti posedat baga cuie in priza il vei vedea pe dracu, aspiratorul = gura lui dracu bagati organele genitale acolo daca ai preacurvarit, ardeti toate acele ca sunt posedate dale foc in lumea de dincolo ai altele, dupa cum putem observa omul e inventiv si ipocrit ca cu 2012, daca tot credem in basme hai sai asteptam pe fratii grim sa ne salveze, traim in era prostiei aduse la extrem din pacate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am urmarit azi pe net unu sia taiat mana apoi a bagat-o in cuptorul cu microunde, saracul plangea nu ca sia taiat mana si ca nu a putut sa isi taie a doua mana, americani astia, apreciez Germania din ce in ce mai mult nu auzi la nemti asa ceva