| AvalohAlyn a întrebat:

Tu crezi ca viata se opreste odata cu moartea sau mai exista o continuare a constientei, constiintei si a vietii si dupa moarte odata cu energia/sufletul? Toti mai multi oameni cred in viata de dincolo am vazut.
Si nu-mi dati citate din Biblie.
Cititi despre experienta NDE omului de stiinta Dr. Eben Alexander

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Sufletul este energie practic, iar aceasta energie nu se pierde (știința demonstrează asta). Viața după moarte există într-un cuvânt. Citate din Biblie nu îți pot da, așa că... happy.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viața și moartea se exclud reciproc, sunt lucruri complet opuse.

Nu mă preocupă experiențele oamenilor aproape morți. Aproape mort = viu, nu mort.

Iar din Biblie m-ai cenzurat. O seară bună! happy

| Dandinelle a răspuns:

Intr-un fel cred in asta si mi-am format si o teorie: Constientul trece la viata urmatoare. Dar asta in ideea ca "eu" este aceeasi cu tu, si cu o piatra, si cu un copac. Atunci viata asta e traita ca o experienta in conditiile x pe care eu le am, dupa moarte voi trai in conditiile y ca si o piatra, sau o alta persoana, sau o musca, sau o planta le are si tot asa, fiind totul ciclic.

| Helper07 a răspuns:

"Sa nu-mi dati citate din Biblie ca nu Biblia spune adevaraul ci oamenii. Vreau sa am un scop, vreau sa am pacea dar fara Hristos, El n-are cum sa ma ajute."

Dumnezeu preface stiinta oamenilor in nebunie.

| FreddieM a răspuns:

Pentru Celcestietot. Ai dat un raspuns pe care-l consider corect si as fi vrut sa-l evaluez ca folositor, nu inteleg de ce m-ai blocat.

| Helper07 a răspuns (pentru Celcestietot):

Citate din Biblie nu ai asa ca...

| Celcestietot a răspuns (pentru Helper07):

Ce nu este clar?

,, Si nu-mi dati citate din Biblie.''

| Helper07 a răspuns (pentru Celcestietot):

Spuneam ca oricum nu aveai.

| Celcestietot a răspuns (pentru Helper07):

Poate că aveam, cine știe...