| Kalla a întrebat:

Un ateu şi un credincios discutau în contradictoriu despre existenţa lui Dumnezeu. Ateul ţine morţiş să nu creadă în Dumnezeu, iar credinciosul este exasperat că nu-l poate convinge. Într-un final, credinciosul exclamă:
- Deci, în final, care este cel mai important motiv al tău să nu crezi că Dumnezeu există?
- Foarte simplu! răspunde ateul. Nu l-am văzut niciodată cu ochii mei!
Atunci credinciosul replică:
- Dar crezi că există un miliard de euro?!
- Bineînţeles!
- Şi ai văzut tu vreodată banii ăştia cu ochii tăi?!

Eu zic ca-i cam asa laughing pareri?

Răspuns Câştigător
| ClassyAsFuck a răspuns:

Imi place acest text!
Este foarte adevărat...ateei nu ar crede in ceva nici in ruptul capului.Nu inteleg de ce. Poate fac un păcat, dar nu-mi place deloc de ei!

| William a răspuns (pentru ClassyAsFuck):

Eu cred ca necredinta lor te supara nu ei ca si oameni.

| Liviu a răspuns (pentru ClassyAsFuck):

Iti impartim sentimentul, nici noi nu prea te placem, dar nu ti-o spunem in fata, eu cel putin nu te prea plac laughingdar nu o spun, nu?(ops i did it again.) in fine, nu iti plac ateii ca nu ai ce argumente sa aduci cand esti luat la intrebari tu si dumnezeu tau laughing sau?

40 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi de aceia este ateu, daca l-ar convinge sa creada in Dumnezeu, nu ar mai fi.

| Thunderstruck a răspuns:

Si tu si cel care a primit funda suferiti de un retard mintal.

| Kalla explică (pentru Thunderstruck):

Bun,acum poti sa te cari.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Exista america?
nu ca nu ai fost acolo ce comparatie lipsita de minte

| Kalla explică (pentru RAY):

E un banc mai si mi s-a parut amuzant.Nu stii de gluma?

| Mădă0611 a răspuns:

laughing imi place prima parte "Ateul ţine morţiş să nu creadă în Dumnezeu, iar credinciosul este exasperat că nu-l poate convinge." tocmai ai indicat agresorul si victima.

Nu stiu ce atei aduc argumentul asta, e de rasul curcii, probabil ca sa scape de crestinii insistenti.
Tu de ce nu crezi in evolutie sau big-bag, desi dovezile sunt la tot pasul, pentru ca nu le-ai vazut. Eu zic ca-i cam asa.

| sublime89 a răspuns:

Cam slabut ateu daca asta a fost cel mai important motiv al lui sa nu creada in d-zeu. Si da, comparatia cu milionul de euro e si mai jalnica laughing

| fuzzer a răspuns:

Interesanta opinie, dar cam in mare masura ai dreptate, insa nu suntem noi in masura sa judecam ateei.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pornind de la rationamentul tau inseamna ca ceea ce nu putem vedea exista. adica Ah Chuy Kak, zeul mayas as razboiului exista nu? cred ca logica ta e pe maorte

| BlackSulphur a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Pai cum sa nu existe? Am fost ieri la o berica cu el. Trage tare la masea baiatul!

| Kalla explică (pentru BlackSulphur):

Cred ca ai baut cam mult laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar ai postat o idiotenie si ai "premiat" userul care ti-a spus ce ai vrut sa auzi. Tipic din partea voastra.

"pareri?"... sigur : eu iti demonstrez ca exista un miliard de euro, tu poti sa-mi oferi EXACT genul de dovada pe care il ofer eu? Asta-i ca exemplul idiot cu masina X sau cu creierul. Pot sa-ti arat acel miliard. Tu poti sa-mi prezinti zeul tau la fel cum pot eu sa-ti prezint miliardul de euro sau masina? Sigur ca nu.

Aveti argumente exagerat de slabe.

| Kalla explică (pentru anonim_4396):

Ah scuze nu stiam ca tu esti asa de "superior" noua! Te rog nu ma bate -.-"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea sunt de acord!
PS :nu sunt ateu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca am stabilit de mult; crestinii sant inapoiati prosti si tin lumea in loc.ateii sant teligenti rationali si duc lumea inainte. fara oprire.acuma in secolul vitezei cred ca o duc la vale.om vedea oi unde vom ajunge.da eu zic sa ne vedem de drumurile noastre fistecare si cine stie? poate se vor intalni vreodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare smecherie da i-am vazut in banca.
Banii exista ii poti atinge, ii simti, au culoare, forma au miros exista!
Oxigenul exista?
Da
Si il vezi?
Nu.
Atunci el nu exista?
Da exista oxigenul se simte, se foloseste in medicina, oxigenul exista!

Oxigenul ghici ce face parte din stiinta.
Te-ai gandit vreodata ca daca te nasteai in India erai Hindu? Daca te nasteai in Iran erai musulman? Daca te nasteai in China erai budist?
Ce te face sa crezi ca ortodox e religia reala? Doar pentru ca spune,, asta si doar asta e religia care iti da bilet spre rai''? Din pacate asta se spune despre toate religile.

| Buresbista123 a răspuns:

-))0 e penala gluma
Unu la mana, 1 miliard de euro stiic a pot exista pentru ca stii ca exista bani, de 100 euro de 500euro bacnote etc si probabil i ai si vazut de ex uita te pe youtube si o sa vezi un clip sa zicem cu zacaminte sau lingouri de aur sau cu tiparnita de bani de aici iti dai seama ce zic
Doi la mana cand intrebi pe cineva de ce crezi ca nu exista Mos Craciun, in primul rand tu trebuie sa vii cu dovezi ca exista acest prieten imaginar, cu dovezi solide...

| Kalla explică (pentru Buresbista123):

Pentru unu de 11 ani ar trebui sa stii de gluma...

| Buresbista123 a răspuns (pentru Kalla):

Atat ai? 11 ani?

| Kalla explică (pentru Buresbista123):

Ma refeream la tine.

| Buresbista123 a răspuns (pentru Kalla):

-)) dap dupa intrebarea pusa eu credeam ca vorbesti despre tine

| Kalla explică (pentru Buresbista123):

Ha.Ha.Ha.Acum stii ca nu vorbeam despre mine.

| Buresbista123 a răspuns (pentru Kalla):

Tocmai ce ai tras un fas neuronal...-)))

| casablanca40 a răspuns:

Nu cred in Dumnezeu pentru ca mi se pare imoral.
Dumnezeu a lasat omului liberul arbitru. Adica aceasta poate alege sa creada sau sa nu creada in acesta. Debilul mintal nu poate intelege ca exista si persoana cu opinii diferita care au ales sa nu creada, indiferent de motive.

| 69CarpeDiem a răspuns:

Ok...ce intrebare e asta?
Eu nu sunt ateu dar nu sunt absolut sigur de existenta lui Dumnezeu.
Adica, daca el exista poate crea un bolovan suficient de mare ca sa nu-l poata ridica?
Daca poate sa-l ridice inseamna ca nu-l poate suficient de mare si daca nu-l poate ridica nu e atotputernic.

| codrut a răspuns:

Vaii...
Ai comparat un miliard de euro, cu Dumnezeu?laughing De ce stia ateul ca exista un miliard de euro, chiar daca nu-i vazuse? Stia deaorece in topul Forbs is multi bogatani care au averi de milioane si miliarde de euro. A mai auzit si la televizor, nu trebuia sa-i vada cu ochii lui. Dumnezeu nu l-a vazut nimeni, nu stim daca exista, el nu se afla in sfera cunoasterii noastre, pe cand un miliard de euro da.
Kalla exista steaua Centauri?, sigur o sa raspunzi da, dar ai vazut-o cu ochii tai?

| Kalla explică (pentru codrut):

Stiu,l-am vazut pe internet bancul asta si mi s-a parut interesant laughing

PS:steaua centauri am vazut-o in poze la scoala happy

| codrut a răspuns (pentru Kalla):

Da, dar ai crezut ca exista ca se poate proba acest lucru, si este dovedit. Pe cand Dumnezeu nu. Ai fi avut indoieli daca profesoara ti-ar fi spus: ''aceasta stea doar se speculeaza ca exista''.
Am avut indoieli de la 13 ani de existenta lui Dumnezeu(crestin), deoarece nu mi-a dat o jucarie!laughing, in timp motivele mele au devenit mai serioase.

| Kalla explică (pentru codrut):

Acum ai primit jucaria? laughing

| codrut a răspuns (pentru Kalla):

Nulaughing, oricum is prea mare pentru asa ceva acumatongue

| Kalla explică (pentru codrut):

Ok happy

| ClassyAsFuck a răspuns (pentru codrut):

De fapt.el se arată la unii oameni care cred 100% in el si il iubesc si respectă.

| codrut a răspuns (pentru ClassyAsFuck):

Si Zalmoxis se arata, si Horus te iubea, o murit pentru tine pe cruce...

| Kalla explică (pentru codrut):

Nu blestema te rog frumos!

| codrut a răspuns (pentru Kalla):

Ok...laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru codrut):

Eu am pus la indoiala inexistenta Sa nu existenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru codrut):

Horus nu a murit pe cruce, nu te mai luat dupa toate prostiile zeigest, uite:http://ro.wikipedia.org/wiki/Horus