| SaveTheNature a întrebat:

Un om de stiinta sustine ca moartea nu exista!

http://stirileprotv.ro/......-fapt.html

Argumentele sale nunt non-religioase. Ce parere aveti? Incepe stiinta usor usor sa aporbe religia?

38 răspunsuri:
| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Tu spui numai minciuni, dar vorbesti in necunostinta de cauza. Dumnezeu a platit pretul pentru pacatele oamenilor dar daca ei refuza sa primeasca iertarea, cu ce este Dumnezeu de vina? Plata pacatului este moartea dar darul fara plata a lui Dumnezeu este viata vesnica. ALEGE AZI!

| XoMasquaradeXo a răspuns:

Eu cred ca fizica cuantica are dreptate, moartea este doar o nastere in alt univers, ca dovada sunt cei care au trait NDE(Near Death Experience)si ale caror relatari sunt mult prea multe pentru a putea fi neglijate.

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Spanzurate tu si toti cei care alta vorba nu aveti decat pacatul in cap, ca noi nu vrem sa primim iertarea. Care iertare Leano, tu nu vezi ca esti plecata cu sorcova, ce pacat am eu de tot indrugi balivernele astea?

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Nu am sa ma spanzur, dar o sa te pun la ignore. Imi pare rau ca acum nu am reusit, nu functioneaza aceasta optiune. Dar de indata ce se rezolva defectiunea o sa am grija. La revedere!

| SaveTheNature explică (pentru EmaS):

Nu are rost sa te superi Ema. Mai ales pentru unii.

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Pa asa si trebuie sa nu mai functioneze, eu in cine mai trag.winking

| EmaS a răspuns (pentru SaveTheNature):

Ai dreptate. Sa ai o zi minunata!

| dodicuta a răspuns:

Sa speram.Dar nu ar mai trebui ei sa o aprobe daca toti am crede.