| Inferno a întrebat:

Unii utilizatori sustin ca au dovezi ce demonstreaza existenta lui Dumnezeu(Allrc24 de exemplu).
Sunteti liberi sa imi dati si mie dovezi.
P. S.:Nu trebuie sa fie dovezi serioase, accept orice aberatie, numai sa am ceva de citit ca m-am plictisit.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si inca ceva...partea cu evolutia nu are nimic de a face cu stiinta, nici macar nu face parte din stiinta deoarece nu are nici un fundament stiintific! Deci singura posibilitate a existentei vietii este existenta unei Vieti, care nu poate fi altcineva decat Creatorul! Viata din viata provine nu din materie!

72 răspunsuri:
| OctoberandApril a răspuns (pentru axll):

Pai e discutabil...
depinde ce intelegi tu prin dumnezeu si la ce distanta il situezi tu fata de pamant
uite eu nu sunt de acord cu ideea ca dumnezeu e acolo sus iar noi aici jos el sta linistit acolo si-si bea cafeluta iar noi ne dam in cap p-aici...
eu cred ca dumnezeu e printre noi, in fiecare din noi (nu fac nicio aluzie la biblia satanica) dandu-ne capacitatea de a actiona la aceste dezastre ...noi putem salva vieti in numele lui dumnezeu happy

| eandopuncttk a răspuns (pentru EmaS):

Si tot nimeni si nimic nu poate aduce argumente ca ar exista. punct

| EmaS a răspuns (pentru eandopuncttk):

Eu am experiente personale cu Dumnezeu si nimic nu ma poate convinge contrariul.

| eandopuncttk a răspuns (pentru OctoberandApril):

Ti s-au ovalizat bilele. mergi la un control

| OctoberandApril a răspuns (pentru eandopuncttk):

Pe tine cine te-a bagat in seama?
consideri ca ai un raspuns la intrebare posteaza-l
cand iti mai vine sa te bagi in seama abtine-te

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ce cred eu? Buna intrebare! Eu cred in Cel nevazut a carui putere este nelimitata, Cel fara de inceput si fara de sfarsit, in Cel inaintea caruia se pleaca orice genunchi; din cer, de pe pamant si de sub pamant!

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Slavit sa fie Domnul! Ma bucur ca avem aceeasi nadejde, acelasi Domn.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

In orice caz, un lucru e cert, desi este adesea trecut cu vederea:nici un om nu a observat aparitia primei forme de viata.Acesta a fost un eveniment unic si irepetabil.Nimeni nu a fost prezent sa-l vada nici evolutionistii, nici creationistiisi este evident ca nu putem calatori inapoi in timp ca sa observam direct daca prima forma de viata a fost creata de o inteligenta sau a aparut prin legi naturale lipsite de viata.Pasteur de cand si-a sterilizat retorta, una din cele mai elementare observatii ale stiintei a fost ca viata apare numai dintr-o alta viata similara ei.Combinand substantele chimice intr-o eprubeta, oamenii de stiinta nu au reusit sa obtina nici macar o molecula ADN, cu atat mai putin viata.

| Adrian4123 a răspuns (pentru Dumnezău):

Frate daca nu AR existA Dumnezeu tu nu ai putea scrie comentariu asta

| Dumnezău a răspuns (pentru Adrian4123):

Daca nu-i dadea prin cap unei fiinte sa se adapteze la conditiile timpurilor in care traia si sa evolueze,tu tot mai mancai banane de voie,de nevoie! Nu suntem creati de Dumnezeul biblic, mai plauzibil ar fi sa credem ca ne-au creat niste extraterestri decat persoana aia imorala, si intransigenta nejustificata.

| Rapplex a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti sigur? Ar trebui sa mai studieziwinking

| radu_6829 a răspuns:

Ba...normal ca exista Dumnezeu, ca altfel de cine suntem creati?/
pamantul de unde a aparut? si ploaia de cine este trimisa? ganditi ba cu creierul nu cu parul